2 tysiące metrów kwadratowych łąk kwietnych powstanie w mieście dzięki łódzkiemu biznesowi

Społeczna odpowiedzialność biznesu to coraz bardziej popularny na świecie obszar działań przedsiębiorców, którzy chcą zadbać nie tylko o swoje firmy, ale i ich otoczenie. Również w Łodzi CSR to nie tylko hasło, a to tym razem za sprawą firm Giardini i Łąki Kwietne Karol Podyma, dzięki którym w najbliższym czasie przybędzie pięć łąk kwietnych w łódzkich parkach.

Park Podolski
Projekt obejmuje utworzenie pięciu łąk kwietnych w parkach: Podolskim i Źródeł Olechówki, skwerach: Jagiełły i Kolbego oraz na zieleńcu przy Akademii Sztuk Pięknych.

Projekt obejmuje utworzenie pięciu łąk kwietnych w parkach: Podolskim i Źródeł Olechówki, skwerach: Jagiełły i Kolbego oraz na zieleńcu przy Akademii Sztuk Pięknych. Ich powierzchnia to prawie 2 tysiące metrów kwadratowych, a łączna wartość nasion i prac podarowanych miastu przez przedsiębiorców to ponad 43 tysiące zł. W poniedziałek 21 marca br. rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem terenu, a po trzech tygodniach nasiona łąk zostaną wysiane.

- Jesteśmy z Łodzi i postanowiliśmy zrobić coś dla naszego miasta i łodzian. Za kilka tygodni urządzone przez nas tereny rozkwitną i będą cieszyć oko mieszkańców” – zaznaczył Kamil Hamrin z Giardini Polska.

Podjęta współpraca wpisuje się zarówno w postanowienia zaproponowanego przez prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską EKOpaktu dla Łodzi, jak i nowej strategii miasta.

 - Dzięki zaangażowaniu firm Giardini i Łąki Kwietne powstają nie tylko same łąki kwietne, ale powstaje cały szlak edukacyjny punktów bioróżnorodności, które z jednej strony będą edukować łodzian o tym jak ważny jest to obszar, a z drugiej będą na co dzień cieszyć ich oko. Zachęcamy przedsiębiorców do podejmowania współpracy w tych jakże ważnych dzisiaj obszarach ochrony klimatu” – powiedział Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu w Urzędzie Miasta Łodzi.

Same łąki kwietne to coraz bardziej popularne rozwiązanie w miastach, które postulują sami mieszkańcy. Jak mówi Karol Podyma z firmy Łąki Kwietne: - jest to rozwiązanie bardzo oszczędne, ponieważ wymaga koszenia tylko raz lub dwa w roku. Ponadto pozwala nam to zadbać o przyrodę, w szczególności lepiej zachowywać wodę oraz troszczyć się o owady zapylające, dla których warunki życia są dzisiaj utrudnione przez chemizację rolnictwa i zanikanie zbiorowisk roślinnych na wsiach. Nade wszystko jednak łąki kwietne upiększają teren, stąd pomysł, aby właśnie taki prezent przekazać łodzianom.

Departament Ekologii i Klimatu UMŁ zapewnia, że to kolejny i nieostatni tego typu projekt realizowany wspólnie z biznesem.

Polecane aktualności

Konferencja prasowa

Łódź walczy ze smogiem

Marcin Masłowski / UMŁ

Pomożemy łodzianom przy wszelkich formalnościach w programach dotacyjnych, szczególnie w zdobywaniu... więcej

Prace na ulicy Drewnowskiej

Trwają intensywne prace na terenie całej Łodzi – Łódzka Spółka Infrastrukturalna kładzie sieć wodno-kanalizacyjną

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna prowadzi intensywne prace w całej Łodzi. Jeszcze przed wakacjami... więcej

Łódź Buduje ul. Rewolucji 1905 roku

Łódź buduje na ulicy Rewolucji 1905 roku

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Ulica Rewolucji to wielki plac budowy. Są ruiny, a będą perełki. Sadzimy zieleń, przebudowujemy... więcej

Biblioteka Kostka przy ul. Kostki Napierskiego 4

Nowy wystrój wnętrz, czytelnia, sala edukacyjna czyli Łódź buduje nowoczesne biblioteki

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Kolejna zmodernizowana osiedlowa filia biblioteczna czeka na czytelników. Odnowiliśmy kolejną... więcej

Akademickie Targi Pracy

Akademickie Targi Pracy z atrakcyjną ofertą dla wkraczających na rynek pracy

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Już 21 kwietnia 2021 odbędzie się 16. edycja Akademickich Targów Pracy. Jest to jedna z największych... więcej