Ania RUSOWICZ i Geyer Music Factory wspierają Rodzina jest dla dzieci

Piękna, utalentowana, a do tego patrząca na świat z empatią i zrozumieniem. Ta gwiazda o rodzicielstwie zastępczym może opowiedzieć więcej niż niejeden ekspert. A poznała temat z drugiej strony, z perspektywy małej dziewczynki, której świat zawalił się w ciągu zaledwie jednej nocy.

Piękna, utalentowana, a do tego patrząca na świat z empatią i zrozumieniem. Ta gwiazda o rodzicielstwie zastępczym może opowiedzieć więcej niż niejeden ekspert. A poznała temat z drugiej strony, z perspektywy małej dziewczynki, której świat zawalił się w ciągu zaledwie jednej nocy. Ania RUSOWICZ miała niespełna osiem lat, gdy w wypadku samochodowym zmarła jej ukochana mama, piosenkarka Ada Rusowicz. Później niemal otarła się o dom dziecka, ale - na szczęście - w porę zareagowała siostra mamy wraz z mężem. To oni przyjęli Anię do swojego domu.

- Wiele razy zastanawiałam się, czy mogłabym otworzyć swoje serce dla obcego dziecka. I wydaje mi się, że chyba tak. Że potrafiłabym je zrozumieć i myśleć o nim jak o bliskiej osobie. Sama przecież wiem, jak takie dzieci się czują. Wiem też, że nie każdy może stać się rodzicem zastępczym. Ale znam wiele wspaniałych osób prowadzących rodzinne domy dziecka. I robiących to z prawdziwego powołania - opowiadała Ania RUSOWICZ przed koncertem na Geyer Music Factory. W tym roku cykl muzycznych spotkań na dziedzińcu Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi obchodzi 10. urodziny. Jego twórca, Tomasz Gołębiewski, człowiek orkiestra, a jednocześnie człowiek z Grohman Orchestra i koncertmistrz Filharmonia Łódzka również wspiera kampanię społeczną Rodzina jest dla dzieci.

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... więcej

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... więcej

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej