Łódź walczy ze smogiem

Pomożemy łodzianom przy wszelkich formalnościach w programach dotacyjnych, szczególnie w zdobywaniu pieniędzy z programu „Czyste Powietrze” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Konferencja prasowa
- Bardzo się cieszę, że łodzianie złożyli w tej edycji naszego miejskiego programu wymiany pieców wnioski na likwidację aż 1120 starych kopciuchów.

Główne cele miejskiego wsparcia to wyeliminowanie kopciuchów z miejskich budynków, eliminacja niskiej emisji z nieruchomości prywatnych i sprawne wykorzystanie nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej (Green Deal).

Program Czyste Powietrze – Łódź zaangażuje się w jego wdrażanie  (efekty pracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w naszym mieście są niewystarczające w 2019 r. dzięki programowi zlikwidowano 33 piece, w 2020 r.– 110 pieców).

Program Ekodoradca – wzorem Krakowa i Małopolski, Łódź zatrudni doradców, którzy pomogą wybrać technologię i wypełnić wnioski, przygotujemy bazę wiedzy.

- Bardzo się cieszę, że łodzianie złożyli w tej edycji naszego miejskiego programu wymiany pieców wnioski na likwidację aż 1120 starych kopciuchów. Ponieważ wnioski znacznie przekroczyły kwotę 3 milionów złotych przeznaczonych na bezzwrotne dotacje, pani prezydent podjęła decyzję o dołożeniu 1 miliona 474 tysięcy złotych do programu, by każdy łodzianin, który chce zlikwidować piec węglowy otrzymał dopłatę. Rada Miejska w środę przegłosowała te zmiany i łodzianie będą mogli wymienić tyle pieców, na ile złożyli wniosków. To bardzo dobra wiadomość.  I nie jedyna. Zaczynamy zgodnie z obietnicą wspierać Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, który dysponuje potężnymi środkami na wymianę pieców w domach jednorodzinnych w ramach programu „Czyste powietrze”. Miejsce, w którym jesteśmy dobitnie wskazuje na to, że przed nami jeszcze wiele pracy. – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi

Polecane aktualności

Trasa Górna

W 2023 r. dojedziemy Trasą Górna do autostrady A1

Małgorzata Loeffler / ZIM

W 2023 r. dojedziemy Trasą Górna do autostrady A1. Znamy oferty w przetargu na wybudowanie 5, 7... więcej

Zostań opiekunką medyczną

Chcesz mieć pewną pracę? Zostań opiekunką medyczną.

Jolanta Baranowska / UMŁ

Zapewniamy bezpłatny kurs, stypendium, a po szkoleniu – zatrudnienie. Szukamy Pań, które chciałyby... więcej

Senioralia 2021

200 wydarzeń zaplanowano na SENIORALIA 2021

Jolanta Baranowska / UMŁ

15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... więcej

Koncert: Polish Camerata Swojemu Miastu – Arcydzieła W.A. Mozarta -  mat. organizatorów

Dodajemy skrzydeł muzycznej Łodzi

Sławomir Macias / UMŁ

Organizatorzy tegorocznych wydarzeń muzycznych otrzymają niemal pół miliona złotych z budżetu... więcej

VII Łódzkie Senioralia – online i w plenerze

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Już 15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... więcej