Praktyki dla młodych logistyków w Biedronce

Przyszli technicy logistyki z Technikum nr 3 będą poszerzać swoje kwalifikacje w centrach dystrybucji Biedronki. Szkoła właśnie podpisała umowę o współpracy z siecią sklepów

Sklep. Zdjęcie ilustracyjne.

Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik logistyk od września będą poszerzać swoje kompetencje i umiejętności w centrach dystrybucyjnych sieci sklepów Biedronka. Szkoła podpisała właśnie umowę o współpracy, która obejmuje wszystkie poziomy nauki w technikum o specjalności logistyk. Uczniowie mogą liczyć m.in. na wizyty studyjne w centrach dystrybucji sieci, podpatrywać praktyczne rozwiązania logistyczne, zdobywać unikalną wiedzę a najlepsi być może zapewnią sobie pracę po ukończeniu szkoły.

- To kolejna już umowa o współpracy szkoły z pracodawcą, bardzo się cieszę, ponieważ to jest szansa dla uczniów a także firmy. Młodzież może poszerzyć wiedzę teoretyczną o praktykę a firma ma szansę „wychować” sobie pracowników - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dziękuję firmie Biedronka za zainteresowanie naszym Technikum i zapraszam innych pracodawców do współpracy, nie ma dziś szkolnictwa zawodowego bez wsparcia przedsiębiorstw.

Marta Śliwińska, starszy manager ds. budowania wizerunku pracodawcy w Biedronce podkreśliła, że umową z Technikum nr 3 firma rozpoczyna dopiero współpracę ze szkołami zawodowymi. Dotąd wspierała uczelnie oraz organizacje pozarządowe.

- Technikum numer 3 ma doskonałą opinię, dlatego zdecydowaliśmy się na tą umowę. Mam nadzieję, że już we wrześniu pierwsi uczniowie przyjadą do naszego centrum dystrybucji do Sieradza, aby podpatrywać praktyczne rozwiązania jakie stosujemy - powiedziała Marta Śliwińska. - Dla nas ta współpraca ma duże znaczenie, chcemy wspierać młodzież wchodzącą dopiero na rynek pracy a jednocześnie pokazać, że Biedronka może być ciekawym pracodawcą. 

Łódzkie szkoły mają już podpisanych ponad 50 umów patronackich z pracodawcami z rynku lokalnego oraz ogólnopolskiego, 120 przedsiębiorstw organizuje dla uczniów zajęcia praktyczne a praktyki zawodowe - ponad 700. Współpraca z konkretnymi firmami pozwala na otwieranie nowych kierunków kształcenia np. w zawodzie szkutnika, zegarmistrza, hodowcy koni czy pszczelarza.

Polecane aktualności

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej