Zabójczy rożny. Widzew Łódź wygrywa z Wartą Poznań w doliczonym czasie

Widzewiacy pojechali do Grodziska Wielkopolskiego w jednym celu: przywiezienia do Łodzi punktów, których na początku sezonu udało się zgromadzić mniej aniżeli pochwał za styl gry. Komplet oczek zapewnił rzut rożny w ostatniej minucie meczu.

Widzew pokonuje Wartę -  fot. Martyna Kowalska
Widzew sięgnął po trzy punkty rzutem na taśmę , fot. Martyna Kowalska

O drużynie Janusza Niedźwiedzia pozytywnie wypowiadano się w kontekście sposobu budowania akcji w ataku pozycyjnym czy kreowania podbramkowych szans, ale tylko raz w pięciu kolejkach po starcie sezonu przyczyniło się to do zwycięstwa. Natomiast piłkarze Dawida Szulczka zdobywali punkty wyłącznie z beniaminkami. W spotkaniach z Koroną Kielce i Miedzią Legnica Warta wywalczyła ich komplet. 

Swoistego hat-tricka jednak nie było, choć spotkanie lepiej zaczęli gospodarze. Groźnie było po rzucie rożnym, w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Adam Zrelak, ale jego strzał między nogami Henricha Ravasa został ostatecznie przez golkipera Widzewa zblokowany. Goście odpowiedzieli rajdem i strzałem Bartłomieja Pawłowskiego, który skutkował rzutem rożnym. Jeszcze w pierwszej połowie kilka strzałów oddał Miguel Luis, oko w oko z Ravasem znalazł się Maenpaa, ale ostatecznie przed zmianą stron kibice nie oglądali bramek.

Niższe tempo, ale z golem Widzewa

W drugiej połowie tempo gry nieco spadło. Widzew grał szczelniej w defensywie, choć też nie stwarzał sobie wielu sytuacji. Najwyższy bieg włączył dopiero w doliczonym czasie gry, za sprawą rzutów rożnych wykonywanych przez Juliusza Letniowskiego. Najpierw blisko gola był debiutant w łódzkim zespole, Łukasz Zjawiński, który w drugiej połowie zastąpił kontuzjowanego Jordiego Sancheza. Jego główkę zdołał wybronić Adrian Lis, ale przy strzale Patryka Lipskiego kilka chwil później był już bezradny. Widzew rzutem na taśmę zdobył komplet punktów i wyprzedził swoich sobotnich rywali w ligowej tabeli. 

Warta Poznań 0:1 Widzew Łódź

90+4’ Lipski

Ravas – Stępiński, Żyro, Kreuzriegler – Nunes, Kun (84’ Shehu), Lipski, Danielak – Sypek (59’ Letniowski, 90+4 Czorbadżijski), Pawłowski (84’ Hansen) – Sanchez (59’ Zjawiński)

Zobacz także

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... więcej

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... więcej

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej