Mistrzostwa Europy w drifcie w Łodzi. Najlepsi pojadą na stadionie Orła!

Stadion Orła Łódź stanie się areną europejskich zmagań nie tylko podczas Speedway Euro Championship. W dniach 30 września – 1 października na Moto Arenie Łódź zostanie rozegrany finał sezonu Drift Masters European Championship.

 -  mat. pras.

Kierowcy Drift Masters na przestrzeni całego sezonu, który rozpoczął się w maju, a zakończy się zawodami właśnie na Moto Arenie Łódź, wezmą udział w sześciu rundach. Cykl rozpoczął się w Irlandii. Następne zawody zostaną rozegrane kolejno w Austrii, Szwecji, na Łotwie, w Niemczech oraz Polsce. Na liście startowej znajduje się 57 nazwisk z 23 krajów. Polskę w sezonie 2022 reprezentować będą: Piotr Więcek, Adam Zalewski, Paweł Borkowski, Jakub Przygoński, Paweł Korpuliński, Mikołaj Zakrzewski, Jakub Król oraz Sebastian Szymański. Polscy kibice najlepszych wyników mogą oczekiwać od aktualnego mistrza DMEC – Piotra Więcka. W klasyfikacji generalnej za rok 2021 Więcek zyskał ogromną przewagę nad Estończykiem Oliverem Randalu oraz Irlandczykiem Jackiem Shanahanem. Dzięki pokaźnemu dorobkowi punktowemu polskiego triumfatora DMEC Polska okazała się najlepsza w klasyfikacji Nations Cup. 

Czym jest drifting?

Jak czytamy w artykule opublikowanym na stronie motoklub.pl: „Drifting wymaga od kierowcy używania gazu, sprzęgła, hamulców, a także skoordynowanej zmiany biegów i sterowania kierownicą. Odpowiednie manewrowanie pozwala wprowadzić samochód w stan nadsterowności – kierowcy przesuwają masę auta w przód i w tył w trakcie pokonywania zakrętu. Najlepsi sportowcy nie tylko potrafią wprawić auta w poślizg, ale także kontrolować je tak, że nie wyjeżdżają poza wyznaczone na torze linie lub tzw. clipping pointy, przez które trzeba przejechać, żeby zaliczyć okrążenie. Robią to, jednocześnie utrzymując ekstremalne kąty poślizgu. Początki driftingu jako dyscypliny sportowej miały miejsce w Japonii w latach 70.”.

Gdzie kupić bilety?

Bilety są już dostępne w sprzedaży internetowej. Kupisz je m.in. na stronie ebilet.pl. Zdecydowanie warto wybrać się na tę imprezę, bo zawodów takiej rangi na rodzimych torach jest niewiele. 

Zobacz także

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... więcej

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... więcej

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej