ŁÓDZKA MAMA ZASTĘPCZA BOHATERKĄ PROGRAMU „KOBIETY W DRODZE”

Czy można promować rodzicielstwo zastępcze w pociągu jadącym z Warszawy do Terespola Okazuje się, że można. Najlepiej oczywiście w towarzystwie filmowej ekipy, dzięki której historia o pomaganiu dotrze do widzów w całej Polsce.

Tak właśnie promuje niezwykłą ideę łódzka mama zastępcza Agnieszka Kaszuba-Gałka. To ona została niedawno bohaterką programu „Kobiety w drodze” prowadzonego przez Martę Manowską. Wcześniej rozmówczyniami Manowskiej były m.in. piosenkarka Alicja Majewska, aktorka i założycielka kliniki Budzik Ewa Błaszczyk, aktorka Olga Bończyk wychowana przez niesłyszących rodziców i Agnieszka Kobus-Zawojska, dwukrotna medalistka olimpijska.

Jeśli jeszcze nie znacie historii Agnieszki i Alana, dla którego została ona rodziną zastępczą, to koniecznie nadrabiajcie zaległości. Bo to wyjątkowa opowieść o sile akceptacji, miłości i wdzięczności. I o tym, jak wiele może zmienić w życiu dziecka kochająca rodzina. Gdy Agnieszka poznała Alka, jego buzia nie wyrażała żadnych emocji. Chłopiec był nieobecny. Nie uśmiechał się. Leżał i patrzył w sufit albo w ścianę. Po ponad trzech wspólnych latach Aluś powoli stawia pierwsze kroki. I przecudownie się uśmiecha, gdy jego mama Agnieszka leci samolocikiem, żeby dać mu całusa.

Historia Agnieszki pokazuje również, jak prawdziwe jest afrykańskie powiedzenie, że potrzebna jest cała wioska, by wychować dziecko. Bo choć od ponad 10 lat jest ona samodzielną mamą, to ma wokół siebie wiele osób, które wspierają ją w codziennej opiece nad Alkiem. To przede wszystkim jej mama i synowie, ale także przyjaciele i znajomi.

– Dziękuję mamie biologicznej, Oli, za to, że mam przywilej zajmowania się synkiem, który bardzo dużo mi daje. Dziękuję moim synom, że są tacy, jacy są, pomimo tego co się nam w życiu przytrafiło. Że jesteśmy dla siebie. I dziękuję mojej mamie. Wystarczy jeden telefon, a moja mama w trzy minuty jest u nas i zawsze daje radę. To jest ogromna wdzięczność z mojej strony w kierunku wszystkich najbliższych. Ale są też osoby, które śmiało można nazwać przyjaciółmi, które zrobią wszystko, żebym ja poczuła, że są ludzie gotowi obdarzyć mnie ciepłym słowem. Świat staje się piękniejszy, bo ja wiem, że ci ludzie są i że nie jestem sama – opowiada Agnieszka podczas liczącej 200 km trasy programu.

 

 

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej