POSZUKUJEMY RODZINY DLA DZIEWCZYNEK Z UREGULOWANĄ SYTUACJĄ PRAWNĄ!

Zosia* ma dziewięć lat, a jej młodsza siostra Adelka – siedem. Trzy lata temu dziewczynki trafiły do łódzkiej pieczy zastępczej. Najpierw przez prawie rok mieszkały w pogotowiu opiekuńczym, a od ponad dwóch lat wychowują się w pogotowiu rodzinnym.

Rodzina zastępcza podzieliła się z nimi swoimi pasjami, m.in. miłością do sportu. To dzięki niej dziewczynki nauczyły się pływać. Co tydzień ćwiczą na basenie różne style, skoki i nurkowanie. Chcą jeszcze opanować pływanie delfinem.

Są bardzo bardzo aktywnymi dziećmi także poza wodą. Lubią grać w piłkę nożną i w ping-ponga. Świetnie dogadują się ze zwierzętami. W pogotowiu rodzinnym mają owczarka niemieckiego. A marzy im się jeszcze husky. Wykazują się także opiekuńczością wobec młodszych dzieci w rodzinie.

Starsza dziewczynka chodzi do III klasy, a młodsza jest uczennicą dopiero od kilku miesięcy. Adelka uwielbia szkołę i chętnie wykonuje zadania związane z nauką. Zosieńka radzi sobie w szkole całkiem nieźle, a mimo to nie lubi odrabiać lekcji. Zdecydowanie woli spędzać popołudnia i weekendy w inny sposób.

Dziewczynki widziały, jak inne dzieci odchodziły z pogotowia do adopcji. I wyraźnie mówią, że one też chcą mieć swoich rodziców. Bo teraz mają tylko ciocię i wujka.

Ich sytuacja prawna jest uregulowana. Dzieci zostały zgłoszone do adopcji, ale na razie ośrodek nie znalazł dla nich żadnych kandydatów na rodzinę adopcyjną.

Dlatego szukamy rodziny zastępczej docelowej (z dowolnej części Polski), która będzie się troszczyć o dziewczynki, zapewni im stabilny dom oraz stanie się dla nich motywacją (także w nauce). Teraz Zosia i Adelka czują, że ich sytuacja jest niepewna, bo pogotowie rodzinne jest tylko na jakiś czas.

Dziewczynki mają nawet swoje wyobrażenia na temat nowej rodziny. Adelka mówi, że ważne, żeby rodzice gotowali smaczną pomidorówkę i rosół (ciocia może ich nauczyć), żeby lubili pływać i grać w piłkę, żeby oglądali z nimi „Krainę lodu”. A Zosia dorzuca, że rodzina ma być kochana, miła, ma przytulać i układać z nimi koraliki.

Rodziny gotowe spełnić ich marzenia prosimy o kontakt poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo: k.tatarzynska@capz.lodz.pl.

*Imiona dzieci zostały zmienione.

 

 

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej