5,7 mln zł dla pracowników DPS w podziękowaniu za opiekę nad podopiecznymi

5,7 mln zł na dodatki do pensji i inne wsparcie dla kilkuset opiekunów pensjonariuszy z łódzkich domów pomocy społecznej. To podziękowanie dla tych, którzy byli przy seniorach i osobach chorych w dobie pandemii.

Prezydent Hanna Zdanowska z pracownikami łódzkich DPS -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Symboliczny czek od Pani Prezydent, w imieniu 13 miejskich placówek, odebrali dyrektorzy i pracownicy trzech DPS: Centrum Rehabilitacyjno - Opiekuńczego przy ul. Przybyszewskiego, DPS przy ul. Złotniczej oraz DPS przy ul. Krzemienieckiej. , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

- Dziś, w symboliczny sposób, chcę podziękować setkom pracowników łódzkich Domówi Pomocy Społecznej, którzy - w najtrudniejszym momencie, w okresie pandemii covid, opiekowały się i nadal opiekują osobami najbardziej narażonymi na zarażenie koronawirusem: seniorami, osobami schorowanymi, z niepełnosprawnościami. Mam świadomość, że pracownicy domów pomocy społecznej od marca wykonują niewyobrażalnie odpowiedzialną i ciężką pracę. Dlatego złożyliśmy wniosek i zdobyliśmy grant z Unii Europejskiej, w sumie 5,7 mln zł, które przeznaczymy między innymi na dodatki do wynagrodzeń dla prawie 800 pracowników z 13 domów pomocy społecznej należących do miasta. Pracowników, którzy bezpośrednio opiekują się mieszkańcami domów pomocy. Jutro podpisujemy umowę w Urzędzie Marszałkowskim - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Pozostała kwota zostanie zagospodarowana zaś tak, by w razie konieczności móc opłacić nocleg, miejsce pobytu tym pracownikom, którzy, by strzec swoich bliskich, swoje rodziny, zechcą w tym newralgicznym momencie zamieszkać na jakiś czas w wynajętym na ten cel hotelu i nie wracać do domu. Dziś mamy tę komfortową sytuację, że nie mamy ogniska koronawirusa w żadnym z łódzkich DPS. Ale miasto musi być przygotowane również na te najtrudniejsze sytuacje.

- Symbolika dzisiejszego spotkania pokazuje, w jakim momencie pandemii jesteśmy. Mam obok siebie 3 dyrektorów DPS i trzech ich pracowników. Tylko 6 osób. W normalnych warunkach spotkalibyśmy się w 800 osób. A dziś mogę tylko w symboliczny sposób, na Państwa ręce przekazać podziękowania i wyrazy szacunku dla waszych pracowników oraz ich ciężkiej, odpowiedzialnej pracy - dodaje Hanna Zdanowska.

Symboliczny czek od Pani Prezydent, w imieniu 13 miejskich placówek, odebrali dyrektorzy i pracownicy trzech DPS: Centrum Rehabilitacyjno - Opiekuńczego przy ul. Przybyszewskiego (drugiego co do wielkości w Polsce DPS, w którym przebywa 600 podopiecznych), DPS przy ul. Złotniczej oraz DPS przy ul. Krzemienieckiej.

Polecane aktualności

Łódź -  fot. Archiwum UMŁ

O jakie kwoty z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i na jakie inwestycje wnioskuje Łódź?

Marcin Masłowski / BRP

Miasto Łódź otrzymało już wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przeciwdziałanie... więcej

Pałac Poznańskich z nową iluminacją -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódzki Luwr po remoncie. Od wtorku możemy podziwiać nową iluminację!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

We wrześniu zakończył się trzyletni remont pałacu Izraela Poznańskiego, siedziby Muzeum Miasta... więcej

MOON Lodz -  Paweł Łacheta / UMŁ

„MOON Lodz” świeci przy Piotrkowskiej 190

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Niedeptakowa, „górna” część ulicy wzbogaciła się w ostatnim czasie o kilka nowych lokali... więcej

Budowa Fuzji -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzka Fuzja rośnie. Kolejne inwestycje w dawnym imperium Karola Scheiblera

Materiały prasowe/Tomasz Walczak - UMŁ

Na terenie pofabrycznego kompleksu Karola Scheiblera rozpoczęła się budowa dwóch nowych biurowców,... więcej

Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty -  Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Południowa część placu Komuny Paryskiej, znana łodzianom jako Skwer Wiedźmina, zostanie... więcej