Zamiast wagarować sprzątali Łódź

Ponad 5 200 uczniów z 75 szkół podstawowych, średnich oraz placówek edukacyjnych pracowicie spędziło Dzień Wagarowicza. Wyposażeni w worki na śmieci i rękawice sprzątali miasto.

W pierwszy dzień wiosny dzieci i młodzież można było spotkać m.in. w parku Staszica, gdzie porządki robili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 70 oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego,  w parku Poniatowskiego - tam porządki robili uczniowie pobliskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Szkoły Podstawowej nr 176. Park na Zdrowiu sprzątali z kolei uczniowie XXVI Liceum Ogólnokształcącego, Las Łagiewnicki młodzież Szkoły Podstawowej nr 61 a park Boden-Powella - młodzież z Zespołu Szkół Poligraficznych. Ale porządkowanie odbywało się też na ulicach m.in. Rewolucji 1905 r., al. Wyszyńskiego, ul. Franciszkańskiej, Kusocińskiego, Wierzbowej czy ul. POW.

- Młodzież sama wybierała i wskazywała teren do sprzątania, w wielu wypadkach był on najbliżej szkoły, ale były też skwery, zieleńce czy po prostu miejsca zabałaganione, które zauważyli w drodze do szkoły - powiedział Piotr Bors, dyrektor departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ. - Bardzo się cieszę, że tylu młodych ludzi chodzi po mieście i sprząta. Jestem przekonany, że nawyki jakie dzięki temu sobie wyrobią zaprocentują w niedalekiej przyszłości. Nie tylko sami nie będą śmiecić, choćby przez nieuwagę, ale zaczną zwracać innym uwagę.

Każda ze szkół, która wzięła udział w akcji nie tylko pracowała, ale też świetnie się bawiła, robiąc zdjęcia i kręcąc filmiki. Sześć najciekawszych z nich zostanie nagrodzonych, termin nadsyłania filmów mija 28 marca.

- Bardzo dziękuję wszystkim uczniom oraz nauczycielom i dyrektorom szkół za zaangażowanie w naszą akcję - dodał dyrektor Bors.

Uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego sprzątanie potraktowali jako lekcję ekologii. A zdaniem Elżbiety Gałeckiej, wicedyrektor szkoły, przyszliby chętnie także po lekcjach.

- Nasza młodzież jest aktywna, chętnie bierze udział w różnego rodzaju akcjach, więc jestem przekonana, że nawet po lekcjach by przyszli. Pewnie nie wszyscy, ale większość tak – dodała  Elżbieta Gałecka.

W zależności od sprzątanego terenu czy rejonu uczniowie zbierali od kilku do kilkunastu worków śmieci.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej