Wspólne świętowanie podczas "Miejskiego Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych 2023 w Łodzi"

Ponad 550 osób zasiadło w samo południe w niedzielę 9 kwietnia przy wspólnym, wielkanocnym stole w Hali EXPO-Łódź przy al. Politechniki w ramach tegorocznego „Miejskiego Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych w Łodzi” w wersji stacjonarnej. Śniadanie Wielkanocne w tej formie odbyło się w tym roku po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa.

 -  fot. UMŁ

Tegoroczne „Miejskie Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych” zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Łodzi i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi we współpracy z Centrum Służby Rodzinie oraz Stowarzyszeniem Missio Quotidiana, którego główną formą działalności jest obecnie akcja „Zupa na Pietrynie”. „Miejskie Śniadanie Wielkanocne 2023 dla Samotnych w Łodzi” odbyło się w dwóch formach: wspomnianej już stacjonarnej oraz mobilnej w postaci 100 paczek dla potrzebujących, z przygotowanymi, świątecznymi potrawami, które zostały dostarczone w piątek 7 kwietnia do wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn byli zmuszeni pozostać w trakcie Wielkanocy w mieszkaniach i domach. W sumie więc w tegorocznym Miejskim Śniadaniu Wielkanocnym wzięło udział ponad 650 osób.

Uczestnicy zarówno stacjonarnego, jak i mobilnego Śniadania Wielkanocnego mogli skosztować m.in. żurku, jajek, białej kiełbasy, sałatki jarzynowej, owoców, ciast (w tym tradycyjnych babek wielkanocnych) oraz słodkości w postaci czekoladowych jajek i zajączków. Potrawy znajdujące się w rozwożonych paczkach zostały hermetycznie zapakowane. Wolontariusze składali wielkanocne życzenia osobom, które odwiedzali. Śniadanie Wielkanocne w wersji stacjonarnej miało charakter ekumeniczny – uczestniczyli w nim duchowni różnych wyznań.

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... więcej

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... więcej

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej