„TO JEST NIEPORÓWNYWALNE Z ŻADNĄ PRACĄ”. OBEJRZYJ PROGRAM O ŁÓDZKIEJ PIECZY!

Historia Piotrusia z Tuli Luli stała się punktem wyjścia do rozmowy o łódzkiej pieczy zastępczej. Bo to właśnie dla niego Fundacja Gajusz szukała rodziny poprzez media społecznościowe. Piotruś nie miał uregulowanej sytuacji prawnej, a do tego jest dzieckiem chorym. Dlatego nie miał szans na adopcję. Jego domem może za to stać się rodzina zastępcza.

O tym, jak wygląda codzienność takich rodzin, opowiadały w programie 2 mamy zastępcze z Łodzi: Renata Zalewska prowadząca rodzinny dom dziecka dla dzieci chorych i niepełnosprawnych oraz Joanna Kowalska, która od 5 lat jest pogotowiem rodzinnym dla maluszków.

Obie panie zajmują się tym zawodowo, co oznacza, że jest to dla nich praca. Tyle że wyjątkowa praca. Pani Renata wyznała, że wreszcie robi to, co lubi. – Miałam w życiu różne zawody, a odnalazłam się tutaj. To jest ciężka praca. Ale mimo różnych trudów, to mi sprawia satysfakcję, przyjemność. Wiem, że robię coś dobrego, coś pożytecznego – opowiadała.

Podobną historię ma za sobą pani Joanna. – Pracując w korporacji, tak naprawdę nie wnosiłam jakiegoś dobra „wieloletniego”. A to jest najlepsza praca na świecie. Nigdy w życiu nie wróciłabym do tego, co robiłam przez całe życie. Moje koleżanki z banku muszą czekać 3 miesiące na premię, a ja mam po każdym przewinięciu niemowlaka uśmiech na twarzy i szczęście dziecka. To jest nieporównywalne z żadnymi pieniędzmi i z żadną pracą w mundurku w banku – mówiła.

– U nas to jest jeszcze większa radość. Jeżeli się dostaje dziecko, które nie rokowało w ogóle i miało żyć np. 2 lata, a ma w tej chwili 17, chodzi, mówi, a miało być roślinką, to to jest w ogóle inny wymiar radości, inny wymiar szczęścia – dodała pani Renata.

O procesie kwalifikacji i szczegółach dotyczących bycia rodziną zastępczą opowiadały Magdalena Czekała-Gawęda oraz Karolina Tatarzyńska z kampanii Rodzina Jest dla Dzieci.

Link do programu online (wydanie z 2.05.2023):

 

 

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej