CZY MOŻEMY ZOSTAĆ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ W ŁODZI? BO W NASZYM POWIECIE NIKT NIE JEST NAMI ZAINTERESOWANY

Każdego tygodnia piszą do nas i dzwonią z całej Polski osoby, które chcą dowiedzieć się, jak zostać rodziną zastępczą i kto może nią zostać. Co prawda w naszej codziennej pracy działamy przede wszystkim na rzecz dzieci z łódzkiej pieczy, ale ideę rodzicielstwa zastępczego szerzymy zdecydowanie ogólnopolsko.

Nie wszyscy nawet zdają sobie sprawę, że kampanię Rodzina Jest dla Dzieci tworzy Centrum Administracyjne Pieczy Zastępczej w Łodzi, czyli organizator łódzkiej pieczy. Wiele osób uważa, że skoro działamy tak aktywnie, to już z założenia jesteśmy fundacją. Otóż nie jesteśmy. Pracujemy jako osoby zatrudnione w miejskiej jednostce samorządowej zarządzanej przez Miasto Łódź, tyle że wykorzystujemy na co dzień także mniej standardowe narzędzia.

Z relacji naszych rozmówców z przeróżnych regionów Polski wynika jasno, że w wielu powiatach urzędnicy nie tylko nie szukają nowych rodzin, ale wręcz nie są zainteresowani przyjmowaniem zgłoszeń od kandydatów. Na pytania odpowiadają półsłówkami, każą zadzwonić później, za tydzień, jak wróci kierowniczka, po wakacjach, feriach itd. A po jakimś czasie zniechęcają, bo nie ma przecież dzieci w pieczy albo nie ma innych kandydatów, więc na szkolenie trzeba czekać miesiącami.

Pamiętajcie, że zgodnie z nowelizacją ustawy lokalny organizator pieczy ma 30 dni na przeprowadzenie wstępnej kwalifikacji od momentu złożenia wniosku (czyli oprócz przyjęcia kompletu dokumentów powinien odwiedzić kandydatów w ich domu, a następnie przeprowadzić badanie psychologiczne). Jeśli tego nie zrobi, kandydaci mogą zgłosić się do innego powiatu i tam przejść cały proces kwalifikacji.

Nie ma tygodnia, żeby ktoś nie zapytał nas, czy może od razu zostać rodziną zastępczą w Łodzi. Ponoć cieszymy się dużą rozpoznawalnością i świetnymi opiniami. Każdą taką osobę odsyłamy najpierw do lokalnego urzędu zajmującego się pieczą. Są to zwykle MOPS-y, MOPR-y, PCPR-y, CUW-y, CPZ-y albo – tak jak u nas – CAPZ.

Jeśli jednak mieszkasz w Łodzi, to możesz śmiało uderzać prosto to nas. Porozmawiamy, odpowiemy na wszystkie ❓❓❓pytania, pokierujemy dalej i będziemy towarzyszyć w całym procesie: od pierwszego telefonu do wydania zaświadczenia kwalifikacyjnego.

Napisz do nas lub zadzwoń pod numer 506 980 979.

 

 

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej