SZUKAMY RODZINY DLA RODZEŃSTWA Z UREGULOWANĄ SYTUACJĄ PRAWNĄ!

Ola* i Oliwier to dzieci, które „utknęły” w domu dziecka. Bo są rodzeństwem. Bo mają orzeczenia o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim. Bo nie są już małymi, słodkimi bobasami (dziewczynka ma 6,5 roku, a chłopiec – 8,5). A to urocze, pogodne i radosne dzieci, mimo trudnych doświadczeń z rodzinnego domu. Uwielbiają kontakt z ????opiekunkami w domu dziecka (oczywiście mają ulubione ciocie, z którymi najchętniej spędzają czas) oraz ze swoimi nauczycielkami. Chętnie uczestniczą w codziennych czynnościach. Chcą być przy dorosłej osobie, pomagać jej i sprzątać razem z nią.

Dla Oliwiera najlepszy czas wolny to jazda na rowerze i oglądanie „Psiego Patrolu”. Dla Oli – zabawa w dom z innymi dziewczynkami. Niedawno rodzeństwo wróciło ze wspólnych kolonii. A teraz chłopiec po raz pierwszy wyjechał na wycieczkę bez swojej siostry. Dotychczas wydawało się to niemożliwe, bo dzieci są ze sobą bardzo zżyte (w domu musiały liczyć przede wszystkim na siebie nawzajem). Są bardzo lubiane w przedszkolu i szkole, zarówno przez rówieśników, jak i pracowników.

Oboje będą od września uczniami szkoły specjalnej, bo tylko tam mogą mieć zapewnione wszechstronne wsparcie ze strony specjalistów, m.in. logopedy. Mają trudności z prawidłową wymową (prawdopodobnie w domu rzadko ktoś z nimi rozmawiał).

Są wrażliwi, delikatni, a Ola łatwo się wzrusza. Wydaje się, jakby przepełniała je miłość do świata i wdzięczność za zwykłe codzienne rzeczy i gesty: jedzenie, opiekę, komplementy i przytulanie.

Dzieci mają uregulowaną sytuację prawną, ale ośrodek adopcyjny nie wskazał dotychczas żadnych kandydatów na ich rodziców. Dlatego szukamy rodziny z dowolnej części Polski.

Osoba, która stworzy dom dla Oli i Oliwiera, może pełnić tę rolę zawodowo jako rodzina zastępcza specjalistyczna (zapewniamy wynagrodzenie i świadczenia na dziecko).

Przyjmujemy zgłoszenia zarówno od osób z kwalifikacjami na rodzinę zastępczą, jak i na adopcyjną. Prosimy o kontakt poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo: k.tatarzynska@capz.lodz.pl.

*Imiona dzieci zostały zmienione.

 

 

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... więcej

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... więcej

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej