Asystentka rodziny z medalem z okazji 600-lecia Łodzi

Aleksandra Płoszka-Kabza, asystentka rodziny pracująca od ponad jedenastu lat w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi, została nagrodzona medalem z okazji 600-lecia Łodzi. Wyróżnienie z rąk Prezydent Miasta Łodzi - Hanny Zdanowskiej odebrała w środę 6 września br. podczas uroczystej (czwartej już z kolei) gali odbywającej się w Muzeum Miasta Łodzi.

 -  fot. UMŁ

Aleksandra Płoszka-Kabza pracuje na co dzień w I Wydziale Pracy Środowiskowej łódzkiego MOPS, gdzie jest specjalistką od poprawy sytuacji życiowej rodziny. W swoich działaniach pomaga rodzinom na Bałutach oraz na Retkini wymagającym różnego rodzaju wsparcia. Zanim trafiła do MOPS w Łodzi, pracowała m.in. w świetlicy środowiskowej i szkole podstawowej. Była także kuratorką społeczną oraz latarnikiem społecznym (wspierała mieszkańców Łodzi z obszaru rewitalizacji np. podczas przeprowadzek). Jak mówi, pomaganie innym sprawia Jej bardzo dużo satysfakcji, nie wyobraża więc sobie, by mogła robić w życiu cokolwiek innego, choć nigdy nie myślała o sławie i poklasku z tego powodu. Kiedy więc odebrała telefon z wiadomością o przyznanym wyróżnieniu, nie kryła ogromnego zaskoczenia.

Gratulujemy otrzymania tego wyjątkowego wyróżnienia!

Wyrazy uznania przekazujemy jednocześnie także osobom, które na co dzień współpracują z łódzkim MOPS, a które zostały również nagrodzone medalami z okazji 600-lecia Łodzi zarówno podczas tej ostatniej, jak i wcześniejszych trzech gali. Są to m.in.: Jolanta Bobińska (prezes i założycielka Fundacji „Dom w Łodzi”), Jolanta Chełmińska (członek zarządu głównego Polskiego Czerwonego Krzyża), Agata Kobylińska (pełnomocniczka Prezydent Miasta Łodzi ds. Dzieci i Młodzieży), Tomasz Kopytowski (dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej), ks. Arkadiusz Lechowski (dyrektor Centrum Służby Rodzinie), Marta Libiszowska (Public Relations i kontakty z darczyńcami w Fundacji „Dom w Łodzi”), Joanna Paduszyńska (prezeska i założycielka Fundacji Słonie na Balkonie), arcybiskup Grzegorz Ryś, Damian Szymański (koordynator wolontariatu w Fundacji „Dom w Łodzi”) oraz Tisa Żawrocka-Kwiatkowska (założycielka i prezeska Fundacji Gajusz).

Z okazji tegorocznego jubileuszu 600-lecia Łodzi zostanie wręczonych łącznie 600 medali osobom, które pracują na rzecz Łodzi, a swoją działalnością przyczyniają się do jej rozwoju i promocji. Obszary działania osób, które otrzymują medale są bardzo różne (m.in. kultura, sport, inicjatywy społeczne) – wszystkich nagrodzonych łączy miłość do Łodzi.

Do medali na 600-lecie Łodzi każdy mógł zgłosić pełnoletnie osoby, które powinny zostać docenione i wyróżnione za dotychczasowe działania realizowane na terenie miasta. W pierwszej fazie zgłoszono 1200 kandydatów, z których finałową sześćsetkę wybierała kapituła pod honorowym kierownictwem Prezydent Łodzi. W skład Kapituły Medali na 600-lecie Łodzi weszli: sportowiec Marcin Gortat, dr Tomasz Karauda, publicysta Błażej Lenkowski, producent filmowy Piotr Dzięcioł, przedsiębiorca Jacek Szwajcowski oraz dyrektor Muzeum Miasta Łodzi Magda Komarzeniec (przewodnicząca Kapituły).

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... więcej

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... więcej

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej