Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi

Better Collective Poland, to część duńskiej marki BC, działającej w obszarze marketingu. Polska jest 7. krajem w Europie w którym firma otworzyła biuro i zatrudnia zespół programistów.

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Swoje łódzkie biuro firma Better Collective Poland ulokowała w biurowcu Stara Drukarnia przy ul. Gdańskiej 130. To pierwszy najemcą, który rozpoczął działalność w zrewitalizowanym budynku dawnej drukarni wojskowej.

Firma Better Collective Poland tworzy własne produkty softwarowe dostarczając rozwiązania bezpiecznego i etycznego typowania wyników sportowych. Firma łączy użytkowników z operatorami legalnych zakładów sportowych. Produkty BC związane są z większością dyscyplin sportowych, ale największą popularnością cieszą się zakłady dotyczące piłki nożnej. Łódzki zespół programistów liczy obecnie 15 osób, ale do końca 2020 firma chce go powiększyć go do 25 osób. 

Adrian Pawlik, dyrektor ds. technologii Better Collective Poland i kierownik łódzkiego zespołu powiedział: - Łódź zawsze była dla mnie miejscem szczególnym, bo właśnie w Łodzi ukończyłem studia. Wybraliśmy Łódź, bo to bardzo duży rynek pracy i miasto akademickie. Wiedzieliśmy, że miasto ma potencjał i znajdziemy w nim odpowiednich pracowników. Przy wyborze nowego biura szukaliśmy miejsca unikalnego, z łódzką historią w tle, kameralnego oraz w świetnej lokalizacji w centrum miasta.

Mateusz Sipa z Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ dodaje: - Cieszę się, że Łódź wciąż budzi zainteresowanie nowych inwestorów. Nowe technologie w starej, zrewitalizowanej tkance naszego miasta, to scenariusz na jakim nam bardzo zależy. Chcemy by zagraniczne firmy technologiczne lokowały się w Łodzi, bo dzięki temu łodzianie będą mieli coraz lepsze możliwości rozwoju, a rynek IT będzie stymulowała inne sektory lokalnej gospodarki.

Polecane aktualności

Punkt Informacyjny dla Przedsiębiorców

BRP

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Sars-CoV-2, Urząd Miasta Łodzi oraz Powiatowy Urząd... więcej

Ulica Matowa przeszła kompleksową modernizację.  -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje. Asfaltowa Matowa

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Kolejna gruntówka zyskała utwardzoną nawierzchnię. Zakończyliśmy prace na ul. Matowej na Rudzie... więcej

WTBS obniża stawki czynszu najemcom lokali użytkowych  -  fot. Archiwum UMŁ

WTBS obniża stawki czynszu najemcom lokali użytkowych

Jolanta Baranowska / BRP

Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zdecydowało, że będzie realizowało taką samą politykę... więcej

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorców z Łodzi

Monika Pawlak

Jednorazowe pożyczki z Funduszu Pracy do 5 tys. zł z przeznaczeniem na koszty bieżącej działalności... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki składający się z najbliższych współpracowników i ekspertów. -  fot. Witold Ancerowicz

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, w czwartek 2 kwietnia, o powstaniu zespołu... więcej