Bilety na siatkarskie MŚ już dostępne!

Na przełomie września i października w naszym mieście odbędą się FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet. Można już kupować wejściówki na mistrzowskie mecze. Na specjalnej konferencji prasowej, która dotyczyła tej prestiżowej imprezy udział wzięli: wiceprezydent miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska, a także wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk.

- Łódź w tym roku stoi wielkimi sportowymi imprezami. Właśnie trwają Europejskie Igrzyska Akademickie, dziś na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrany zostanie mecz eliminacji Ligi Mistrzów, w którym zagrają Dynamo Kijów i Fenerbahce Stambuł, a niebawem czekają nas kolejne międzynarodowe emocje. Będziemy gospodarzem mistrzostw świata w piłce siatkowej kobiet. Już można kupować bilety na mecze w łódzkich halach, do czego gorąco zachęcam. Po raz kolejny możemy udowodnić, że łódzcy kibice są zakochani w siatkówce. Nasze miasto gościć będzie 25 spotkań, najwięcej ze wszystkich polskich miast - powiedziała Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi.

Bilety na spotkania FIVB Mistrzostwa Świata 2022 w Piłce Siatkowej Kobiet już są dostępne. Kupować je można za pośrednictwem portalu www.ebilet.pl Szczegóły są dostępne TUTAJ. Najtańsze wejściówki zaczynają się od 20 złotych. Można składać również zamówienia grupowe. Dzieci do lat 3 będą miały darmowy wstęp.

- To wielkie wydarzenie i dlatego dziękuję Łodzi, że po raz kolejny przyjmuje wielką siatkarską imprezę. To wspaniałe, że w mieście, w którym siatkówka kobieca jest na tak dobrym poziomie, będziemy walczyć z najlepszymi na świecie. W pierwszej fazie, jeszcze bez udziału Polek zobaczymy w Łodzi np. reprezentacje Serbii czy Stanów Zjednoczonych. To będzie wspaniała zabawa i wysokiej jakości widowiska sportowe - dodał Jacek Sęk, przedstawiciel PZPS-u.

W naszym mieście w dniach 29 września – 1 października siatkarską rywalizację w Sport Arenie toczyć będą reprezentacje grupy C, czyli Kanada, Kazachstan, Serbia, Niemcy, Bułgaria oraz Stany Zjednoczone. Obydwie łódzkie hale będą też arenami zmagań drugiej rundy, która odbędzie się od 4 do 8 października. Jeśli reprezentacja Polski, grająca rundę grupową w Gdańsku, awansuje do drugiej fazy rozgrywek, to swoje mecze rozegra w Atlas Arenie. Sport Arena również będzie halą, na której rozegrane zostaną spotkania tej części mistrzostw.

Łódź wspiera FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022, m.in. organizowane są wydarzenia promujące globalny czempionat. W połowie czerwca w łódzkiej Manufakturze zorganizowany został turniej siatkówki plażowej Plaża Open, w którym zmagania toczyło blisko 50 drużyn. W niedzielę, 31 lipca na ulicy Piotrkowskiej uruchomiony zostanie zegar odmierzający czas do rozpoczęcia łódzkiej części mistrzostw. Ponadto, do rozpoczęcia mistrzostw realizowana będzie kampania promocyjna w mediach i przestrzeni publicznej, a także inne wydarzenia skierowane do łódzkich kibiców. 

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet odbędą się w dniach 23 września – 15 października w Polsce i Holandii. Oprócz Łodzi, mecze w naszym kraju toczyć się będą w Gdańsku i Gliwicach, zaś w Holandii rozegrane zostaną w halach w Arnhem, Rotterdamie, Gelderland i Apeldoorn. Finał odbędzie się w tym ostatnim mieście.

Polecane aktualności

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej