Cała Łódź zamawia na wynos! – akcja dla łódzkiej gastronomii

Jak w kilku prostych krokach wesprzeć ulubione łódzkie restauracje? Zamawiać z dowozem. Powstaje baza lokali z ofertą na wynos, najciekawszych ofert z dowozem, a także akcja #środazdowozem z daniami w stałej niskiej cenie.

Restauracja Tel Aviv
W ramach kampanii "Łódź na wynos" na mieście pojawią się plakaty, a w Internecie grafiki zachęcające do zamawiania „łódzkich tytek” bezpośrednio z lokalu

Niektóre restauracje z trudem dźwignęły się po pierwszym kryzysie, jaki nastąpił w marcu br. Kolejne ograniczenia działalności w odpowiedzi na pandemię mogą doprowadzić do jeszcze poważniejszej zapaści branży gastronomicznej. Miasto ułatwiło pracę restauracjom znajdującym się w zagłębiu łódzkiej gastronomii, czyli na Piotrkowskiej. Dostawcy wynosów mogą obecnie bez ograniczeń kursować po Piotrkowskiej, a przedsiębiorcy wynajmujący lokale miejskie mają możliwość skorzystania z obniżki czynszu do symbolicznej złotówki. UMŁ uruchomił również specjalny fundusz pomocowy dla przedsiębiorców w formie poręczeń kredytowych.

Teraz z inicjatywy Łódzkiego Centrum Wydarzeń i Jemy w Łodzi rusza także kampania „Łódź na wynos”. Dzięki niej klienci dowiadują się, jak w prostych krokach pomagać ulubionym restauracjom oraz gdzie czekają na nich promocyjne oferty
w dowozie oraz na czym polegają.

Entuzjaści dobrego jedzenia i miłośnicy lokalnych restauracji też mogą wspierać restauracje w tych trudnych czasach! Przede wszystkim, rezerwując choćby jeden dzień w tygodniu bez gotowania, kiedy „obiad na mieście” zamieniamy na wynos. Co ważne, warto zamawiać bezpośrednio, czyli przez telefon lub własną stronę restauracji. Nieoceniona jest też aktywność klientów w social mediach - wystarczy udostępnić zdjęcie jedzenia czy post z fanpage’a restauracji, napisać opinię lub komentarz. Wsparcie dobrym słowem ma teraz dla restauratorów niezwykłe znaczenie! – mówi Izabella Borowska, Jemy w Łodzi.

Na mieście pojawią się plakaty, a w Internecie grafiki zachęcające do zamawiania „łódzkich tytek” bezpośrednio z lokalu.

Restauratorzy mogą zaś za pośrednictwem portalu „Jemy w Łodzi” zwiększyć zasięg promocji swoich specjalnych propozycji, np. zestawów zrób-to-sam, przetworów, zakładowych specjalności czy gotowych setów dla dwojga. Właśnie opublikowano pierwszy z cyklu artykułów z najciekawszymi opcjami na wynos. To jednak nie wszystko, bo portal pracuje właśnie nad cyklem szkoleń on-line dla pracowników branży gastronomicznej i każdy ma możliwość zaproponowania tematów na webinaria, które  nadsyłać można na adres jemywlodzi@gmail.com. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://jemywlodzi.pl/do-restauracji-i-do-gosci-nasz-apel/.

Łódzkie Centrum Wydarzeń nie rezygnuje zaś ze wsparcia lokali za pośrednictwem festiwali kulinarnych. Wydarzenia takie jak zaplanowany na koniec listopada Ramen Festiwal, Łódź Smakuje Niepodległość to okazja do zdobycia dodatkowych zamówień i szansa na zauważenie lokalu przez nowych klientów. Festiwalowe dania będą oczywiście w opcji na wynos, a program dodatkowych atrakcji w całości realizowany będzie w sieci.

Polecane aktualności

Nowy inwestor w Łodzi

BRP

Wiszące ogrody, smart home, mini akademik czy loft w stylu kamienicy? Takie projekty realizuje w... więcej

Panele fotowoltaiczne na dachu poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Miejska poradnia zdrowia na Widzewie instaluje panele słoneczne

Jolanta Baranowska / BRP

Poradnia przy al. Piłsudskiego 157 należąca do Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" zaoszczędzi... więcej

W jakiej kondycji będzie łódzka kultura po epidemii? Dowiemy się w ramach ogólnopolskiej analizy

ŁCW

„Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w... więcej

W Łodzi powstaje Miejska Strefa Kultury

Wydział Kultury

Reforma domów kultury wkracza w nową fazę. Rozpoczynamy konsultacje i pokazujemy proponowaną... więcej

Wyniki Budżetu Obywatelskiego. Projekt „Zwierzęta w Łodzi są ważne” z największą liczbą głosów

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zakończyło się głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało 68 tys. 329 osób.... więcej