Kolejny zdolny łódzki student odebrał klucze do miejskiego mieszkania

Prezydent Hanna Zdanowska wręczyła klucze do mieszkania kolejnemu laureatowi konkursu dla najzdolniejszych studentów i absolwentów łódzkich uczelni. Jest nim Przemysław Ciborek, doktorant na Uniwersytecie Łódzkim.

Prezydent Hanna Zdanowska wręczyła klucze do mieszkania kolejnemu laureatowi konkursu dla najzdolniejszych studentów i absolwentów łódzkich uczelni. Jest nim Przemysław Ciborek, doktorant na Uniwersytecie Łódzkim. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Prezydent Hanna Zdanowska wręczyła klucze do mieszkania kolejnemu laureatowi konkursu dla najzdolniejszych studentów i absolwentów łódzkich uczelni. Jest nim Przemysław Ciborek, doktorant na Uniwersytecie Łódzkim. , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wręczając klucze prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powiedziała: - Pan Przemysław, z jego dotychczasowymi dokonaniami, jest bezsprzecznym zwycięzcą tej edycji konkursu na mieszkanie dla najzdolniejszego studenta i absolwenta. Dziś doktorant na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ, o specjalności orientalnej. Me stypendium dla najlepszych doktorantów. Był na stypendium w Chinach i na wymianie kulturalnej na Tajwanie. Jest laureatem grantów ministerialnych. W 2017 r. zorganizował największą w Europie letnią szkołę dla studentów z Chin. Ale co najważniejsze, to szczęśliwy mąż (małżonka Magdalena) i tata 11-miesięcznego Antosia. Mam więc nadzieję, że to mieszkanie pojawia się w idealnym momencie. Czas na własny pokój dla malucha, a to prawie 72-metrowe mieszkanie na Więckowskiego 4 ma dwa pokoje, aneks kuchenny, łazienkę z WC oraz pomieszczenie na garderobę, a z okien widok na podwórko pięknie ozdobione malowidłami Wojciecha Siódmaka.

- W najnowszej edycji konkursu, oprócz Pana Przemysława, który przybył do Łodzi z nie tak daleka, bo z Lutomierska, klucze do mieszkań dostanie jeszcze 6 innych laureatów. Oni wynajmą mieszkania na: Jaracza 32 (trzy lokale), na Sterlinga 9, Legionów 31 i Tuwima 16. Od początku programu, od 2013 r., wynajęliśmy 81 takich mieszkań w zrewitalizowanych kamienicach. Tylko dwóch spośród laureatów konkursu już w nich nie mieszka. To oznacza, że większość tych zdolnych osób nadal pracuje w Łodzi i dla Łodzi – podkreśla prezydent Hanna Zdanowska.

Odbierając klucze Przemysław Ciborek powiedział: - Występuję dziś jako adwokat wszystkich studentów i absolwentów, i bardzo dziękuję za te prostudenckie działania samorządu łódzkiego. Naprawdę doceniamy ten gest ze strony Urzędu Miasta Łodzi, który pozwala nam z pozytywną energią wejść w dorosłe życie.

Polecane aktualności

Łódź rewitalizacja. Sienkiewicza 56 - była ruina, jest pięknie odnowiona fasada

Małgorzata Loeffler / ZIM

Łódź rewitalizacja. Była ruina, jest pięknie odnowiona fasada. Prezentujemy wyremontowaną elewację... więcej

II tura wyborów prezydenckich. Wyjeżdżasz z Łodzi – odbierz zaświadczenie o prawie do głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W najbliższą niedzielę - 12 lipca - odbędzie się II tura wyborów prezydenta RP. Łodzianie, którzy... więcej

Sportowcy polecają łódzką wodę

Tomasz Lewandowski / Wydział Sportu

Wapń, magnez, sód, fluorki – to wartościowe minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki.... więcej

W kamienicy przy ulicy Wschodniej 20 trwają roboty rozbiórkowe -  fot. Sebastian Glapiński

Łódź rewitalizuje na ulicy Wschodniej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Wystartowały prace w kolejnej już kamienicy, w której powstaną mieszkania komunalne i placówka... więcej

Na Lipowej bez lipy - pojawią się lipy

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Rozpoczęła się przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu,... więcej