Kraina wschodnich przysmaków w „górnej” Piotrkowskiej.

Przy Piotrkowskiej otwarto pierwszy sklep z artykułami spożywczymi ze wschodu. Na półkach znajdują się produkty z Ukrainy, Gruzji, Litwy, Białorusi, które niełatwo można dostać na polskim rynku. Łodzianie cenią sobie ogromny wybór ryb sprowadzanych ze wschodu, ale też przychodzą po unikatowe przekąski, przetwory i słodycze. Dużą część klientów stanowią Ukraińcy mieszkający w Łodzi. W sumie w Sklepie Wschodnim znajdziemy ponad 1200 rodzajów produktów na 110 m2.

Wnętrze nowego sklepu
Przy ul. Piotrkowskiej otwarto pierwszy, duży, samoobsługowy sklep z artykułami spożywczymi ze wschodu.

W Łodzi nie było jeszcze tak dużego punktu sprzedającego produkty dla miłośników wschodniej kuchni, a także osób poszukujących oryginalnych i niecodziennych dodatków do codziennych potraw. Łodzianie mają w czym wybierać, szczególnie, że coraz częściej poszukują ukraińskich i gruzińskich wyrobów. Bardzo dużą, niezmienną od kilku lat, popularnością cieszą się na przykład gruzińskie piekarnie, a także restauracje z kuchnią kaukaską. Rośnie też liczba Ukraińców przyjeżdżających do Polski w celach zarobkowych. To wszystko sprawia, że zapotrzebowanie rośnie. W całej Polsce znajduje się kilka sklepów tego rodzaju, teraz pora na Łódź. - Łódź niewątpliwie otwiera się na rynek wschodni w każdym obszarze. Łodzianie coraz chętniej kupują artykuły spożywcze pochodzące ze wschodu i poszukują produktów z Ukrainy czy Gruzji, więc naturalne jest powstawanie punktów handlowych ułatwiających dostęp do tego rodzaju wyrobów w wygodnych, centralnych lokalizacjach miasta. Serdecznie gratuluję właścicielom wyboru Łodzi, jako kolejnego miasta, w którym można znaleźć Market Wschodni i cieszę się, że znajdują oni tak wielu odbiorców. – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Miasta Łodzi.

Pierwsi klienci mogli dokonać zakupów przy ul. Piotrkowskiej 183/187 już 12 grudnia. W bliskim sąsiedztwie sklepu znajduje się centrum przesiadkowe, a w pobliżu swoje siedziby ma wiele instytucji, ośrodków kulturalnych oraz mieści się kilka biurowców. – Ulica Piotrkowska wciąż przyjmuje nowe punkty handlowe, a „górny”, niedeptakowy odcinek został niedawno ożywiony wysypem nowych lokali, do których dołączył w grudniu „Best Market”. Jestem przekonany, że ten wyjątkowy na mapie Łodzi sklep dodatkowo wzbogaci i jeszcze bardziej urozmaici ofertę gastronomiczno-handlowo-usługową tej części ulicy. – mówi Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Manager sklepu, która ma szansę obserwować upodobania zakupowe łodzian, twierdzi, że największą popularnością cieszą się oczywiście rozmaite specjały i przetwory rybne – od mrożonych karmazynów po bardziej popularne gatunki, przez różnorodne suszone, solone i wędzone, a także liczne przekąski i przetwory rybne. Wśród najchętniej kupowanych produktów znajdują się też słodycze z Ukrainy (chałwy, pierniki, czekolady, cukierki), chleb borodyński, różne rodzaje słoniny, kiełbasy, sery i jogurty typu arian, duży wybór pielmieni, sałatki, w tym marchewka po koreańsku, kwas chlebowy, lemoniady i soki, szczególnie pochodzenia gruzińskiego a także wschodnie przyprawy, kawa i herbata. Największym specjałem i hitem sklepu wschodniego jest jednak kawior. W żadnym innym sklepie nie znajdziemy typu różnych rodzajów, m.in. kawior z szczupaka łososia, jesiotra.

Polecane aktualności

Konferencja prasowa z udziałem Wiceprezydenta Adama Pustelnika

Firma CanPoland uruchamia w Łodzi zakład wytwarzający surowiec farmaceutyczny na bazie konopi indyjskich

Marcin Masłowski / UMŁ

CanPoland SA to firma z branży farmaceutycznej, wiodący, polski eksporter medycznej marihuany, który... więcej

Konferencja prasowa pod siedzibą Bartolini Air

Widokowy lot nad Łodzią, trening strzelecki, czy kulturalny wieczór w teatrze? Co jeszcze przygotowaliśmy na tegoroczne licytacje WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Więcej informacji oraz linki do licytacji poniżej. więcej

Jemy w Łodzi - Pizza fest

Pizzomaniacy łączcie się – rusza największe łódzkie święto pizzy

Informacja prasowa

Już w najbliższy piątek 29 stycznia, rozpoczyna się festiwal Pizza Fest organizowany przez Jemy w... więcej

Pierwszy zaszczepiony - Pan Kazimierz, rocznik 1935

Ruszyły szczepienia seniorów na covid. Miasto uruchamia przewozy dla seniorów

Jolanta Baranowska / UMŁ

Pan Kazimierz, rocznik 1935 - jako pierwszy został zaszczepiony na korona wirusa w miejskiej... więcej

Znaleziska podczas prac budowlanych

Podczas budowy nowego pasażu odnaleziono niezwykłe przedmioty

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Co się stanie z zabytkowymi eksponatami odkrytymi na budowie pasażu między ulicami Ogrodową i... więcej