Łódź miastem bezpiecznych eventów. Opracowano procedury sanitarne dla organizatorów kongresów i targów

Epidemia koronawirusa mocno dotknęła branżę turystyczną i rozrywkową. Odczuły to także łódzkie hotele i organizatorzy imprez masowych, które rokrocznie odbywały się w naszym mieście. Aby powoli przywracać organizację wydarzeń w Łodzi, realizowanych jednak w reżimie sanitarnym powstała Łódzka Rada ds. Bezpiecznych Eventów.

 -  materiały organizatorów
Aby powoli przywracać organizację wydarzeń w Łodzi realizowanych w reżimie sanitarnym powstała Łódzka Rada ds. Bezpiecznych Eventów. , materiały organizatorów

 - Łódź dołącza do projektu „Polska krajem bezpiecznych eventów”, realizowanego przez Stowarzyszenie Branży Eventowej, które wytyczyło działania dążące do możliwie szybkiego oraz sprawnego, ale przede wszystkim bezpiecznego uruchomienia wydarzeń. Jesteśmy drugim miastem w Polsce po Warszawie, które do tego przystąpiło, ale robimy to na nieco innych warunkach. Będziemy testować uczestników wydarzeń biznesowych na obecność koronawirusa. To daje gwarancję bezpieczeństwa, że będą oni zdrowi - powiedziała Katarzyna Gadomska z firmy Acora Events, koordynatorka rady.

 - Dzięki takiemu rozwiązaniu, łódzkie wydarzenia biznesowe będą mogły odbywać się w nieco zmniejszonych obostrzeniach. Także uczestnicy i organizatorzy będą mieli poczucie, że imprezy są bezpieczne. Cieszy nas to, że Łódź przystąpiła do tego projektu, bo dzięki temu liczymy, że choć w mniejszym stopniu ruszą wydarzenia w hotelowych obiektach – powiedział Dominik Chrapek, dyrektor hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi.

 - Łódź chce być miastem bezpiecznych eventów. Mamy zamiar wespół ze specjalistami stworzyć mapę drogową dla organizatorów wszystkich wydarzeń w naszym mieście i chcemy ich zachęcić do konsultowania dokumentu, dotyczącego bezpieczeństwa sanitarnego na imprezach, który znajduje się na stronie lodz.travel.pl. Czekamy na ich sugestie, uwagi czy opinie. Przypomnę, że w 2019 roku branża wydarzeń wygenerowała 3 proc. PKB, więc miastu tym bardziej zależy na pomocy dla organizatorów– powiedział Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

 - Obecnie oczywiście konsultujemy każdy nasz pomysł, każde wydarzenie ze służbami sanitarnymi, realizując je zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Mam nadzieję, że niebawem dostaniemy też zgodę na organizację najbliższych wydarzeń na ul. Piotrkowskiej czy też w innych miejscach Łodzi, które planujemy. Mamy cały program, dostosowany do obecnych obostrzeń i możliwości, ale czekamy na informację zwrotną z sanepidu – dodał Maciej Łaski z ŁCW.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Łódź rewitalizacja. Sienkiewicza 56 - była ruina, jest pięknie odnowiona fasada

Małgorzata Loeffler / ZIM

Łódź rewitalizacja. Była ruina, jest pięknie odnowiona fasada. Prezentujemy wyremontowaną elewację... więcej

II tura wyborów prezydenckich. Wyjeżdżasz z Łodzi – odbierz zaświadczenie o prawie do głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W najbliższą niedzielę - 12 lipca - odbędzie się II tura wyborów prezydenta RP. Łodzianie, którzy... więcej

Sportowcy polecają łódzką wodę

Tomasz Lewandowski / Wydział Sportu

Wapń, magnez, sód, fluorki – to wartościowe minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki.... więcej

W kamienicy przy ulicy Wschodniej 20 trwają roboty rozbiórkowe -  fot. Sebastian Glapiński

Łódź rewitalizuje na ulicy Wschodniej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Wystartowały prace w kolejnej już kamienicy, w której powstaną mieszkania komunalne i placówka... więcej

Na Lipowej bez lipy - pojawią się lipy

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Rozpoczęła się przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu,... więcej