Łódź miastem bezpiecznych eventów. Opracowano procedury sanitarne dla organizatorów kongresów i targów

Epidemia koronawirusa mocno dotknęła branżę turystyczną i rozrywkową. Odczuły to także łódzkie hotele i organizatorzy imprez masowych, które rokrocznie odbywały się w naszym mieście. Aby powoli przywracać organizację wydarzeń w Łodzi, realizowanych jednak w reżimie sanitarnym powstała Łódzka Rada ds. Bezpiecznych Eventów.

materiały organizatorów
Aby powoli przywracać organizację wydarzeń w Łodzi realizowanych w reżimie sanitarnym powstała Łódzka Rada ds. Bezpiecznych Eventów.
2 zdjęcia
materiały organizatorów
materiały organizatorów
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

 - Łódź dołącza do projektu „Polska krajem bezpiecznych eventów”, realizowanego przez Stowarzyszenie Branży Eventowej, które wytyczyło działania dążące do możliwie szybkiego oraz sprawnego, ale przede wszystkim bezpiecznego uruchomienia wydarzeń. Jesteśmy drugim miastem w Polsce po Warszawie, które do tego przystąpiło, ale robimy to na nieco innych warunkach. Będziemy testować uczestników wydarzeń biznesowych na obecność koronawirusa. To daje gwarancję bezpieczeństwa, że będą oni zdrowi - powiedziała Katarzyna Gadomska z firmy Acora Events, koordynatorka rady.

 - Dzięki takiemu rozwiązaniu, łódzkie wydarzenia biznesowe będą mogły odbywać się w nieco zmniejszonych obostrzeniach. Także uczestnicy i organizatorzy będą mieli poczucie, że imprezy są bezpieczne. Cieszy nas to, że Łódź przystąpiła do tego projektu, bo dzięki temu liczymy, że choć w mniejszym stopniu ruszą wydarzenia w hotelowych obiektach – powiedział Dominik Chrapek, dyrektor hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi.

 - Łódź chce być miastem bezpiecznych eventów. Mamy zamiar wespół ze specjalistami stworzyć mapę drogową dla organizatorów wszystkich wydarzeń w naszym mieście i chcemy ich zachęcić do konsultowania dokumentu, dotyczącego bezpieczeństwa sanitarnego na imprezach, który znajduje się na stronie lodz.travel.pl. Czekamy na ich sugestie, uwagi czy opinie. Przypomnę, że w 2019 roku branża wydarzeń wygenerowała 3 proc. PKB, więc miastu tym bardziej zależy na pomocy dla organizatorów– powiedział Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

 - Obecnie oczywiście konsultujemy każdy nasz pomysł, każde wydarzenie ze służbami sanitarnymi, realizując je zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Mam nadzieję, że niebawem dostaniemy też zgodę na organizację najbliższych wydarzeń na ul. Piotrkowskiej czy też w innych miejscach Łodzi, które planujemy. Mamy cały program, dostosowany do obecnych obostrzeń i możliwości, ale czekamy na informację zwrotną z sanepidu – dodał Maciej Łaski z ŁCW.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej