Mieszkania dla najzdolniejszych. Trwa kolejny konkurs na wynajem mieszkań dla zdolnych studentów i absolwentów

Hubert Foks, student ostatniego roku zarządzania i inżynierii produkcji na wydziale międzynarodowym Politechniki Łódzkiej odebrał z rąk prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej klucze do mieszkania w kompleksowo zmodernizowanej kamienicy przy ul. Legionów. Łódź od 5 lat wynajmuje najnowocześniejsze gminne mieszkania najzdolniejszym studentom i absolwentom łódzkich uczelni.

Hubert Foks, student ostatniego roku zarządzania i inżynierii produkcji na wydziale międzynarodowym Politechniki Łódzkiej odebrał z rąk prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej klucze do mieszkania w kompleksowo zmodernizowanej kamienicy przy ul. Legio -  fot. Radosław Jóźwiak
Hubert Foks, student ostatniego roku zarządzania i inżynierii produkcji na wydziale międzynarodowym Politechniki Łódzkiej odebrał z rąk prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej klucze do mieszkania w kompleksowo zmodernizowanej kamienicy przy ul. Legionów. , fot. Radosław Jóźwiak

- Obok mnie stoi młody, zdolny człowiek, któremu wręczę klucze do mieszkania w kompleksowo zmodernizowanej kamienicy. To już 81 osoba, którą nagrodzimy

w konkursie dla utalentowanych studentów i absolwentów łódzkich uczelni. I wcale nie ukrywam, że dumna jestem, iż jest to student mojej rodzimej uczelni, Politechniki Łódzkiej. Pan Hubert dziś studiuje zarządzanie i inżynierię produkcji na wydziale międzynarodowym Politechniki Łódzkiej. Ten oto młodzieniec był aż trzykrotnie odznaczony stypendium rektora dla najzdolniejszych studentów. Był stypendystą naszego programu Młodzi w Łodzi. Brał udział w kilku wymianach studenckich, w USA, Turcji czy na Ukrainie.  Świat stał przed nim otworem, ale na swoje miejsce do życia wybrał Łódź! Dziś kończy studia. Już pracuje w łódzkiej firmie. A ja mam dla Pana, Panie Hubercie klucze do nowego mieszkania. Niech Panu dobrze się tu mieszka i żyje w Łodzi - tak jak 80 innym młodym zdolnym ludziom, którym wynajęliśmy mieszkania w tym programie – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Hubert Foks jest studentem ostatniego roku zarządzania i inżynierii produkcji – obecnie na wydziale międzynarodowym – IFE na Politechnice Łódzkiej. Na studiach został odznaczony 3-krotnie stypendium rektora dla najlepszych studentów, był przewodniczącym koła naukowego ZZL Experience, w którym realizowałem wiele projektów zarówno społecznych jak i naukowych. Brał udział w międzynarodowych wymianach studenckich: studia w Turcji (Stambuł), wymiana w USA, na Ukrainie. Napisał 2 publikacje naukowe: „Circular economy concept from the perspective of manufacturing industry” nagrodzona nagrodą Best Paper oraz „Wpływ aktywności
w organizacjach studenckich na przebieg kariery zawodowej absolwentów” nagrodzona nagrodą na najlepsze wystąpienie podczas konferencji. Jest laureatem Diamentowej Praktyki (praktyk dla najlepszych studentów wydziału) organizowanej przez wydział WZIP, realizowanej w firmie Corning, oraz stypendium pracodawców Młodzi w Łodzi nagrodzonej przez firmę P&G, w ramach którego odbył staż managerski.

- Pracuję w P&G Gillette jako inżynier i jednocześnie studiuję. Przyszłość jest oczywiście zagadką, ale planuje nadal mieszkać w Łodzi. Widzę siebie w nowoczesnym przemyśle, lecz niewykluczone, że w przyszłości będę pojawiać się na uczelni - jako praktyk. Klucze do mieszkania, do którego wprowadzę się z moją narzeczoną to taki dobry wstęp do wspólnego życia i ogromne jego ułatwienie   – dodaje Hubert Foks.

Program wynajmu lokali dla zdolnych studentów i absolwentów funkcjonuje od 2013 r. i wynajęliśmy w nim 81 lokali w budynkach zmodernizowanych w ramach Mia100 kamienic.

Mieszkanie dla Pana Huberta to lokal w kamienicy przy ul. Legionów 31 - 52 mkw (pokój, kuchnia, łazienka, wc, korytarz i spiżarka).

Trwa kolejny konkurs na wynajem mieszkań dla zdolnych studentów i absolwentów łódzkich uczelni. Do wynajęcia jest w nim 6 lokali, konkurs trwa do 7 lutego.

Więcej informacji na stronie: zlm.lodz.pl.

Polecane aktualności

Łódź -  fot. Archiwum UMŁ

O jakie kwoty z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i na jakie inwestycje wnioskuje Łódź?

Marcin Masłowski / BRP

Miasto Łódź otrzymało już wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przeciwdziałanie... więcej

Pałac Poznańskich z nową iluminacją -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódzki Luwr po remoncie. Od wtorku możemy podziwiać nową iluminację!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

We wrześniu zakończył się trzyletni remont pałacu Izraela Poznańskiego, siedziby Muzeum Miasta... więcej

MOON Lodz -  Paweł Łacheta / UMŁ

„MOON Lodz” świeci przy Piotrkowskiej 190

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Niedeptakowa, „górna” część ulicy wzbogaciła się w ostatnim czasie o kilka nowych lokali... więcej

Budowa Fuzji -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzka Fuzja rośnie. Kolejne inwestycje w dawnym imperium Karola Scheiblera

Materiały prasowe/Tomasz Walczak - UMŁ

Na terenie pofabrycznego kompleksu Karola Scheiblera rozpoczęła się budowa dwóch nowych biurowców,... więcej

Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty -  Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Południowa część placu Komuny Paryskiej, znana łodzianom jako Skwer Wiedźmina, zostanie... więcej