Najgłośniejszy maraton w Polsce

Tegoroczny DOZ Maraton Łódź ma być najgłośniejszą tego typu imprezą w Polsce. Wzdłuż trasy kwietniowego biegu pojawi się 50 punktów kibicowania i pięć stref muzycznych, w których wystąpi 26 zespołów.

Tegoroczny DOZ Maraton Łódź ma być najgłośniejszą tego typu imprezą w Polsce. Wzdłuż trasy kwietniowego biegu pojawi się 50 punktów kibicowania i pięć stref muzycznych, w których wystąpi 26 zespołów.

„Wyszliśmy z założenia, że skoro nie możemy być największym i najbogatszym maratonem w Polsce, to będziemy najgłośniejszym. W tym roku postawiliśmy sobie bardzo ambitny cel, aby na trasie powstało 50 punktów kibicowania. Co kilkaset metrów będzie się więc coś działo przy trasie. Mamy nadzieję, że spowoduje to efekt kuli śnieżnej i jeszcze więcej łodzian zainteresuje się tym, co robimy" - poinformował na konferencji prasowej dyrektor biegu Michał Drelich.

Trasa maratonu się nie zmieni, ale nowością będzie oprawa imprezy. Pojawią się strefy muzyczne. Pierwsza - disco i muzyki klubowej - będzie towarzyszyć biegaczom od 7 do 14 km. Później królować będą: rock and roll (14-21 km), jazz i muzyka ludowa (21-28 km), pop (28-35 km) oraz muzyka świata (od 35 km do mety). Łącznie ma wystąpić 26 zespołów. Za oprawę będzie odpowiadał dyr. artystyczny imprezy Piotr Rogucki z zespołu Coma, który zamierza również pokonać całą trasę maratonu w czasie poniżej 4 godzin.

Z nietypowej oprawy zawodów jest zadowolony wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, który być może wystąpi w biegu na 10 km. „Chcieliśmy stworzyć imprezę, która będzie przyciągała na trasę profesjonalnych sportowców, ale też zwykłych mieszkańców Łodzi. Myślę, że te punkty kibicowania i strefy muzyczne zwiększą zainteresowanie maratonem, który tradycyjnie już promujemy hasłem - Łódź się zmienia. Kilka lat temu z panią prezydent Hanną Zdanowską daliśmy słowo, że każdego roku na trasie maratonu będzie można zobaczyć coś nowego. I tego słowa dotrzymujemy. W tym roku nowością będzie otwarty niedawno dworzec Łódź Fabryczna" - powiedział Trela.

Zapisy do siódmej edycji łódzkiego maratonu rozpoczęły się 8 grudnia 2016. Przez sześć tygodni po tysiąc osób opłaciło udział w biegach: głównym i na 10 km. W tym pierwszym limit uczestników ustalono na 2 tys. a w drugim na 3 tys. Do udziału w rywalizacji zapisano już również ponad 300 dzieci, które będą biegać na stadionie miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2.

W niedzielę 5 lutego rozpoczną się bezpłatne, otwarte treningi przygotowujące do tegorocznego maratonu. Na razie tajemnicą jest nazwisko osoby, która pobiegnie z numerem 1. Z reguły jest on zastrzeżony dla największej gwiazdy imprezy, jednak w tym roku został wystawiony na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapłacono za niego ponad 1 tys. zł, ale organizatorzy nie zdradzili nazwiska nabywcy.

Szczegółowe informacje dot. Maratonu Łódź można znaleźć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej