Miejski Zespół Żłobków

Najgłośniejszy maraton w Polsce

Tegoroczny DOZ Maraton Łódź ma być najgłośniejszą tego typu imprezą w Polsce. Wzdłuż trasy kwietniowego biegu pojawi się 50 punktów kibicowania i pięć stref muzycznych, w których wystąpi 26 zespołów.

Tegoroczny DOZ Maraton Łódź ma być najgłośniejszą tego typu imprezą w Polsce. Wzdłuż trasy kwietniowego biegu pojawi się 50 punktów kibicowania i pięć stref muzycznych, w których wystąpi 26 zespołów.

„Wyszliśmy z założenia, że skoro nie możemy być największym i najbogatszym maratonem w Polsce, to będziemy najgłośniejszym. W tym roku postawiliśmy sobie bardzo ambitny cel, aby na trasie powstało 50 punktów kibicowania. Co kilkaset metrów będzie się więc coś działo przy trasie. Mamy nadzieję, że spowoduje to efekt kuli śnieżnej i jeszcze więcej łodzian zainteresuje się tym, co robimy" - poinformował na konferencji prasowej dyrektor biegu Michał Drelich.

Trasa maratonu się nie zmieni, ale nowością będzie oprawa imprezy. Pojawią się strefy muzyczne. Pierwsza - disco i muzyki klubowej - będzie towarzyszyć biegaczom od 7 do 14 km. Później królować będą: rock and roll (14-21 km), jazz i muzyka ludowa (21-28 km), pop (28-35 km) oraz muzyka świata (od 35 km do mety). Łącznie ma wystąpić 26 zespołów. Za oprawę będzie odpowiadał dyr. artystyczny imprezy Piotr Rogucki z zespołu Coma, który zamierza również pokonać całą trasę maratonu w czasie poniżej 4 godzin.

Z nietypowej oprawy zawodów jest zadowolony wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, który być może wystąpi w biegu na 10 km. „Chcieliśmy stworzyć imprezę, która będzie przyciągała na trasę profesjonalnych sportowców, ale też zwykłych mieszkańców Łodzi. Myślę, że te punkty kibicowania i strefy muzyczne zwiększą zainteresowanie maratonem, który tradycyjnie już promujemy hasłem - Łódź się zmienia. Kilka lat temu z panią prezydent Hanną Zdanowską daliśmy słowo, że każdego roku na trasie maratonu będzie można zobaczyć coś nowego. I tego słowa dotrzymujemy. W tym roku nowością będzie otwarty niedawno dworzec Łódź Fabryczna" - powiedział Trela.

Zapisy do siódmej edycji łódzkiego maratonu rozpoczęły się 8 grudnia 2016. Przez sześć tygodni po tysiąc osób opłaciło udział w biegach: głównym i na 10 km. W tym pierwszym limit uczestników ustalono na 2 tys. a w drugim na 3 tys. Do udziału w rywalizacji zapisano już również ponad 300 dzieci, które będą biegać na stadionie miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2.

W niedzielę 5 lutego rozpoczną się bezpłatne, otwarte treningi przygotowujące do tegorocznego maratonu. Na razie tajemnicą jest nazwisko osoby, która pobiegnie z numerem 1. Z reguły jest on zastrzeżony dla największej gwiazdy imprezy, jednak w tym roku został wystawiony na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapłacono za niego ponad 1 tys. zł, ale organizatorzy nie zdradzili nazwiska nabywcy.

Szczegółowe informacje dot. Maratonu Łódź można znaleźć tutaj.

Zobacz także

Polecane aktualności

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

 -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Cześć i chwała bohaterom. W 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Tomasz Walczak / BRP

W 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, przed łódzkim pomnikiem ku czci tego największego... więcej