Nie ma nudy, w ferie zimowe będzie się działo w Łodzi

Rozpoczynające się już 13 stycznia szkolne ferie zimowe gwarantują uczniom jedno: w Łodzi nudy na pewno nie będzie, a postarają się o to szkoły i placówki edukacyjne i kulturalne organizujące półkolonie, warsztaty i zajęcia.

Kino, teatr, muzeum, warsztaty plastyczne, tkackie, zajęcia w języku angielskim, joga, rzeźbienie w mydle a nawet… śnieg.

- Będziemy robić taki prawdziwy śnieg, z którego można ulepić małego bałwanka - zapewnia Michał Kędzierski z EC 1 Miasto Kultury. - To będzie inna niż zwykle lekcja chemii, ale uczniów zapewniam, że zamiast się skrzywić, że lekcje, lepiej zapisać się na nasze półkolonie. O lekcjach zapominamy, będziemy się doskonale bawić. I co ważniejsze - ciekawie.  

Zdrowy tryb życia czyli ruch, rekreację i sport znajdą amatorzy ruchu w Muzeum Sportu, które ma zamiar także edukować. Oczywiście o historii łódzkiego sportu, a ten tradycję ma bardzo bogatą, ciekawą i na pewno wartą poznania - zwłaszcza, że Muzeum Sportu oferuje wiele aktywności, gdzie indziej niedostępnych.

W lata 20. minionego wieku zabierze uczniów Muzeum Miasta Łodzi, które zaplanowało mnóstwo ciekawych warsztatów związanych z tym okresem. Dom Literatury zaprasza - jakże by inaczej - na warsztaty literackie.

- Przyszli pisarze, poeci a może dziennikarze mają okazję pokazać co już potrafią - mówiła Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Z 2,5 tys. miejsc przygotowanych na półkoloniach w 46 szkołach podstawowych i placówkach edukacyjnych prawie wszystkie są już zajęte. Prawie, co oznacza, że jeszcze można zapisać dziecko. Trzeba telefonować do szkół i szukać miejsca. Zajęcia półkolonijne trwać będą od poniedziałku do piątku w  godz. 7 - 17, w pakiecie uwzględniono obiad, drugie śniadanie albo podwieczorek i mnóstwo atrakcji.

Lista szkół organizujących półkolonie: https://uml.lodz.pl/edukacja/ferie-2020/polkolonie/

Lista organizatorów półkolonii wraz z harmonogramem https://uml.lodz.pl/edukacja/ferie-2020/kalendarz-wydarzen-na-ferie/

Polecane aktualności

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Better Collective Poland, to część duńskiej marki BC, działającej w obszarze marketingu. Polska jest... więcej

Na Widzewie Kino Przytulne. Przenosi się do wyremontowanego Domu Kultury "502"

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ratujemy Kino Przytulne, które zostało wyrzucone z ŁDK. Z zupełnie nową ofertą przeniesie się do... więcej

Kolej Dużych Prędkości przetnie Złotno? Dlaczego rząd rezygnuje z tzw. południowego wariantu KDP?

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rząd rezygnuje z południowego wariantu przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez Łódź i w zamian... więcej

Trwa akcja wymiany pieców. Wniosek na dofinansowanie trzeba złożyć do 31 marca

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Akcja wymiany starych pieców i palenisk na ekologiczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem... więcej

Rozlicz PIT, wygraj pieniędzy plik. Już ponad milion złotych w łódzkim budżecie dzięki Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Wylosowano kolejnych zwycięzców tygodniowej nagrody Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi.... więcej