Nowe mieszkania dla najzdolniejszych studentów i absolwentów

Zapraszamy najzdolniejszych absolwentów oraz studentów ostatniego roku łódzkich uczelni wyższych do wynajmowania mieszkań komunalnych. Na młodych zdolnych łodzian czeka 9 wyremontowanych lokali w budynkach po kompleksowej modernizacji w programie Mia100 Kamienic.

Nowe mieszkania dla najzdolniejszych studentów i absolwentów -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ
Nowe mieszkania dla najzdolniejszych studentów i absolwentów , fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Oferta jest skierowana do studentów i absolwentów, którzy nie ukończyli 30 lat, mieszkają i pracują w Łodzi oraz dostaną rekomendację od rektora swojej uczelni, poświadczającą o wybitnych zdolnościach czy wynikach w nauce. Wnioski można składać od 10 do 31 października w Zarządzie Lokali Miejskich przy al. Kościuszki 47. 

- Na studentów czeka 9 mieszkań w budynkach przy: Więckowskiego 4, Gdańskiej 25, Jaracza 32,Sterlinga 9, Legionów 31, Tuwima 16. To zarówno kawalerki o powierzchni od około 25 do 35 metrów kwadratowych, ale i mieszkania dwupokojowe, o metrażu powyżej 50 metrów kwadratowych. Miasto bierze bowiem pod uwagę, że lokal może wynająć zarówno osoba mieszkająca samodzielnie, jak i młoda rodzina z dziećmi. To mieszkanie, w którym się znajdujemy, przy Więckowskiego 4, w mojej ulubionej łódzkiej kamienicy, ma powierzchnię 71 mkw, dwa pokoje, a w tym jeden z aneksem kuchennym, łazienkę z wc, a nawet pomieszczenie, w którym można zrobić sobie składzik, komórkę czy garderobę - mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi. 

Ostatecznie grupę najzdolniejszych studentów i absolwentów, którzy będą mogli wynająć jeden z 9 lokali wybierze spośród zgłoszonych kandydatów komisja złożona z: przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, przedstawicieli Biura Gospodarki Mieszkaniowej i Zarządu Lokali Miejskich, pełnomocnika Prezydenta ds projektów edukacyjnych oraz przedstawicieli Rady ds Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie. 

- Przy wyborze bierzemy pod uwagę wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, publikacje czy zdobyte patenty. Ale także sytuację rodzinną oraz finansową - dodaje Bogusława Kolis, dyrektor Biura Gospodarki Mieszkaniowej w Łodzi. 

Od  początku trwania programu skorzystało z niego 78 zdolnych studentów. - Warunek wynajmu jest jeden, weryfikowany co rok, czyli czy najemca ma umowę o pracę w Łodzi, czyli czy nasz zdolny młody człowiek nadal jest łódzkim "nabytkiem". Ponieważ może powinienem dodać, że przynajmniej te ostatnie osoby, które przyjmowały klucze do mieszkań w ostatnich edycjach konkursu przyjechały spoza Łodzi na studia i tu zostały: ostatnio pani muzyk, która przyjęła lokal na Gdańskiej 25 ze Śląska, a pani doktor, która mieszka na Piotrkowskiej 3 z Suwałk - dodaje Krzysztof Piątkowski.

Polecane aktualności

Łódź rewitalizacja. Sienkiewicza 56 - była ruina, jest pięknie odnowiona fasada

Małgorzata Loeffler / ZIM

Łódź rewitalizacja. Była ruina, jest pięknie odnowiona fasada. Prezentujemy wyremontowaną elewację... więcej

II tura wyborów prezydenckich. Wyjeżdżasz z Łodzi – odbierz zaświadczenie o prawie do głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W najbliższą niedzielę - 12 lipca - odbędzie się II tura wyborów prezydenta RP. Łodzianie, którzy... więcej

Sportowcy polecają łódzką wodę

Tomasz Lewandowski / Wydział Sportu

Wapń, magnez, sód, fluorki – to wartościowe minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki.... więcej

W kamienicy przy ulicy Wschodniej 20 trwają roboty rozbiórkowe -  fot. Sebastian Glapiński

Łódź rewitalizuje na ulicy Wschodniej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Wystartowały prace w kolejnej już kamienicy, w której powstaną mieszkania komunalne i placówka... więcej

Na Lipowej bez lipy - pojawią się lipy

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Rozpoczęła się przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu,... więcej