Od 1 czerwca otwieramy Centrum Nauki i Techniki EC1

Ze względów bezpieczeństwa Centrum Nauki i Techniki EC1, podobnie jak inne instytucje kultury, przez ostatnie miesiące pozostawało zamknięte. Teraz centrum z utęsknieniem odlicza dni do ponownego otwarcia.

Na 1 czerwca zaplanowano ponowne otwarcie Centrum Nauki i Techniki EC1. -  fot. Archiwum UMŁ
Na 1 czerwca zaplanowano ponowne otwarcie Centrum Nauki i Techniki EC1. , fot. Archiwum UMŁ

W ostatnim czasie CNiT przygotowało mnóstwo popularnonaukowych materiałów w postaci filmów, pokazów astronomicznych, zagadek, gier czy konkursów, które były prezentowane online. 

- Od 1 czerwca 2020 r., czyli od Dnia Dziecka, ponownie zapraszamy gości do Centrum Nauki i Techniki EC1! To wyjątkowy dzień i warto spędzić go właśnie u nas. Nasi animatorzy chętnie pomogą podczas zwiedzania niezwykłej ekspozycji i postarają się, aby wrażenia były niezapomniane - mówi Michał Kędzierski, lider zespołu animatorskiego. - Szkoły i placówki edukacyjne pozostają zamknięte. CNiT postara się pomóc wszystkim zainteresowanym w zdobywaniu wiedzy i mądrym spędzaniu czasu. Okres przymusowego pobytu w domach był dla wielu osób okazją do poszukiwań i samokształcenia. Czas na dalszy ciąg eksploracji i wykorzystanie interaktywnej ekspozycji CNiT EC1 w bezpieczny, zaplanowany przez nasz zespół sposób.

Na bezpieczeństwo położona największy nacisk. W CNiT EC1 jednorazowo może pojawić się do 500 osób. Ponieważ placówka jest jedną z największych w Polsce, a jej powierzchnia wystawiennicza to aż 8 tys. metrów kwadratowych, daje to komfort zwiedzania oraz zapewnia bezpieczny dystans. Centrum zachęca do płatności kartą, stanowiska kasowe zaś są wyposażone w praktyczne osłony. Na ścieżce zwiedzania ulokowane zostały środki zabezpieczające i dezynfekcyjne. Zadbano też o przyjazną i merytoryczną komunikację w postaci instrukcji i oznaczeń.

- Cały personel przeszedł odpowiednie szkolenia, a nawet stale je przechodzi, ponieważ skutecznie monitorujemy nowe zarządzenia i standardy. Animatorzy, rzecz jasna, pomagają naszym gościom zachować wspomniane standardy bezpieczeństwa – mówi Michał Kędzierski.

Organizatorzy CNiT EC1 zdecydowali się na wyłączenie tylko tych stref ekspozycji, które mogłyby wpłynąć na zmniejszenie bezpieczeństwa gości placówki. Nie będzie uruchomione zatem Planetarium EC1 i Kina 3D oraz pewna część eksponatów i stanowisk. Nie będą również prowadzone wycieczki w towarzystwie przewodników. (Pełna oferta CNiT EC1 znajdzie się na specjalnie przygotowanej witrynie internetowej.)  Znakomita większość atrakcji pozostaje jednak do dyspozycji  gości i zachęca do zabawy z nauką. Eksponaty i stanowiska są także na bieżąco dezynfekowane.

Warto w tym miejscu wspomnieć o atrakcyjnej propozycji związanej z wprowadzeniem do oferty voucherów w kwocie 15 zł. Są one ważne do końca roku i stanowią doskonałą propozycję dla gości, w pełni rekompensując konieczne ograniczenie. Vouchery w tej kwocie można nabyć do końca maja 2020 r., więc warto skorzystać z tej propozycji.

To nie koniec. Dla w pierwszym tygodniu działania CNiT EC1, dla pierwszych 500 osób, które kupią bilety wstępu przygotowaliśmy ciekawe upominki.

Podstawowe informacje:

CNiT EC1 będzie czynne od 1 czerwca 2020 r. od wtorku do piątku w godzinach 10:00-18:00
i w soboty oraz niedziele między 11:00 a 19:00.

Szczegółowe zalecenia dla naszych gości znajdują się na stronie: ec1lodz.pl. 

Wszelkie pytanie można zgłaszać pod adresem: informacja@ec1lodz.pl oraz z wykorzystaniem komunikatora, który znajduje się na stronie ec1lodz.pl, a także na facebooku: https://www.facebook.com/centrumnaukiec1.

Polecane aktualności

Od poniedziałku 25 maja dzieci wrócą do kolejnych 5 żłobków i 46 przedszkoli. -  fot. archiwum UMŁ

Otwarcie kolejnych żłobków i przedszkoli w Łodzi

BRP

Od poniedziałku 25 maja dzieci wrócą do kolejnych 5 żłobków i 46 przedszkoli. więcej

#balkoNOWE wyzwanie. Udekoruj swój balkon, ogródek lub okno. Wygraj nagrody i pomóż łódzkiemu ekosystemowi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Miasto wraz z „Expressem Ilustrowanym” organizuje konkurs na udekorowanie zielenią i kwiatami... więcej

W Aquaparku FALA systematycznie postępują prace związane z budową nowej wieży zjeżdżalni wraz z kompleksem aż 4 nowych tras zjazdu. -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Nowe zjeżdżalnie w aquaparku Fala będą gotowe już czerwcu

Aquapark FALA

Nawet podczas przymusowej przerwy, którą zgotował światu wirus COVID-19 Aquapark FALA nie zwalnia... więcej

Łódzka tarcza antykryzysowa - 115 milionów na pomoc przedsiębiorcom

BRP

Rozpatrzyliśmy pozytywnie blisko 2000 wniosków i przedsiębiorcy zapłacili symboliczną złotówkę za... więcej

Trwa budowa Orientarium. W ramach projektu powstaną też nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery, a całość zostanie uzupełniona zapleczem rekreacyjno-gastronomicznym. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź Buduje Orientarium. Do egzotycznej dżungli przyjadą rośliny z Laosu, Filipin i Hong Kongu

Małgorzata Loeffler / ZIM

W Orientarium zaczęły się prace przy zagospodarowaniu zielonych terenów, gdzie dzięki odpowiednim... więcej