Miejski Zespół Żłobków

Portal dla szukających pracy. Oferty pracy w Łodzi dla specjalistów, także z Ukrainy

Urząd Miasta Łodzi przy współpracy z Goodylabs stworzył portal pracy, który ułatwi połączenie lokalnych firm poszukujących pracowników z potencjalnymi kandydatami.

 -  fot. Łódź.pl

Www.profi.lodz.pl to dedykowany portal z ogłoszeniami pracy dla specjalistów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu oraz szeroko pojętej branży IT, który powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę absolwentów kierunków o profilach ukierunkowanych na nowe technologie, wykwalifikowanej kadry oraz nowych mieszkańców Łodzi, którzy relokowali się z Ukrainy.

Na portalu www.profi.lodz.pl lokalne firmy mogą tworzyć swoje wizytówki oraz publikować dowolną liczbę ogłoszeń rekrutacyjnych. Poszukujący pracy mogą przeglądać oferty filtrując je według kryteriów takich jak: branża, typ pracy, typ umowy, stanowisko. Kandydaci mogą również wyszukać konkretną firmę i zapoznać się z jej wizytówką oraz znaleźć pracodawców w określonej branży. Portal został wzbogacony o treści poradnikowe, podpowiadające potencjalnym pracownikom jak efektywnie przejść przez proces rekrutacyjny oraz przygotować dokumenty konieczne w jego toku. 

Co istotne - portal jest całkowicie darmowy - zarówno dla firm, jak i użytkowników, szukających za jego pośrednictwem pracy.

- Dla naszego miasta to bardzo ważne, by wspierać tych, którzy wybrali Łódź na swój nowy dom. Lokalny rynek pracy oferuje bardzo wiele możliwości, dlatego kluczowe jest dotarcie do właściwych informacji i wychwycenie ofert oraz pracodawców, których propozycja rekrutacyjna najlepiej dopasuje się do profilu i umiejętności kandydata. Nowy portal daje szereg możliwości, które to ułatwiają. - mówi pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi Adam Pustelnik.

Do powstania tego wyjątkowego projektu przyczyniły się firmy, które bezinteresownie wyraziły chęć pomocy. Dziękujemy firmie Goodylabs, która zaprojektowała portal
w odpowiedzi na potrzeby lokalnego rynku.

- Na co dzień działamy na rynku globalnym, ale kwestie lokalne zawsze będą nam bliskie. Dlatego projekt zrealizowaliśmy pro publico bono. - mówi Filip Iwański, Member of the Board Goodylabs. - Na koniec, każdy portal, który tworzymy, to nowe doświadczenia i wpływ na to, aby rzeczywistość cyfrowa była użyteczna i dostarczała wartość. Cieszymy się, że mogliśmy być tego częścią i dziękujemy za zaufanie. - dodaje.

We wsparciu promocyjnym pomogła nam firma Godel Technologies, która zaangażowała się w produkcję spotu zapowiadającego portal.

- Chcemy dołożyć jak najwięcej cegiełek do pomocy naszym przyjaciołom z Ukrainy, dlatego bezinteresownie dajemy wsparcie Urzędowi Miasta Łodzi we wszystkich możliwych działaniach. Stąd też kolejny projekt portalu pracy dla osób z UA, w który z chęcią się zaangażowaliśmy. Jako firma IT oferujemy wiele stanowisk pracy dla osób na różnym etapie doświadczenia, jesteśmy otwarci też dla osób zaczynających swoją przygodę z IT poprzez programy Mastery. Dlatego zdecydowaliśmy się zostać partnerem portalu www.profi.lodz.pl – mówi Sylwia Skorupka, Head of Operations, Godel Technologies Europe.

Łódź od wielu lat umacnia swoją pozycję na mapie miast zaawansowanych technologicznie. Liczba krajowych i zagranicznych inwestorów z takich sektorów biznesu, jak: Software Development, Gaming, Chmura, Cyberbezpieczeństwo czy też e-commerce co roku wzrasta. Napływ nowych inwestycji przyczynia się do  zwiększenia zapotrzebowania firm na nowych wyspecjalizowanych pracowników.

Łódź posiada ogromny potencjał kadrowy. Sektor BSS to obecnie 105 największych międzynarodowych firm zatrudniających ponad 30 tys. pracowników. Ostatnim sukcesem jest wejście amerykańskiego giganta - firmy TaskUs. Sektor IT to ponad 23 tys. pracowników.

Zapraszamy do aplikowania!

Zobacz także

Polecane aktualności

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

 -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Cześć i chwała bohaterom. W 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Tomasz Walczak / BRP

W 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, przed łódzkim pomnikiem ku czci tego największego... więcej