Miejski Zespół Żłobków

RODZINY ZASTĘPCZE GOŚĆMI DEBATY W RADIU ŁÓDŹ

Leczymy dzieci rodziną – pod tym hasłem Fundacja Gajusz zorganizowała spotkanie z okazji 5. rocznicy otwarcia Tuli Luli. Podpisana w tym dniu deklaracja współpracy na rzecz rodzin zastępczych dla dzieci chorych stała się punktem wyjścia do debaty o rodzicielstwie zastępczym w Radio Łódź .

Agata Gwizdała zaprosiła do studia przedstawicielki Fundacji oraz kampanii Rodzina Jest dla Dzieci, a także 2 łódzkie rodziny zastępcze.

Aleksandra Marciniak, rzeczniczka Fundacji Gajusz, podkreślała, że ogromną rolę w poszukiwaniu rodzin zastępczych, zwłaszcza dla ciężko chorych dzieci, odgrywają media społecznościowe, a Karolina Tatarzyńska z łódzkiej kampanii opowiadała m.in. o różnicach między adopcją a rodzicielstwem zastępczym.

Swoimi doświadczeniami podzieliła się Agnieszka Kaszuba-Gałka, mama zastępcza Alana, który przeżył już 3 sepsy i 3 zatrzymania akcji serca. Pierwsze 9 miesięcy życia chłopiec spędził w szpitalu, a kilka następnych w Pałacu, czyli fundacyjnym hospicjum. To tam poznała go pani Agnieszka, który była wówczas wolontariuszką w Gajuszu. Decyzję, że jest gotowa stworzyć dom dla ciężko chorego maluszka, podjęła w ciągu zaledwie tygodnia. Obecnie pełni ona rolę zawodowej rodziny zastępczej specjalistycznej. Ogromnym wsparciem są dla niej dorastający synowie, którzy angażują się tak, jakby Alan był ich rodzonym bratem.

Online uczestniczył w debacie także Kamil Szkutnik, który wraz z żoną Karoliną to jedna z najmłodszych wiekiem i stażem łódzkich rodzin zastępczych. 1,5-rocznym Kajetanem opiekują się od kilku miesięcy. I już teraz wiedzą, że jest duża szansa na powrót chłopca do jego mamy biologicznej. Wspierają ją z całych sił i wierzą, że miłość do synka zwycięży, a oni będą mogli pomóc następnym dzieciom.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy na:

Podlinkowanie strony: Napisz do nas na Facebooku Rodzina Jest Dla Dzieci

Polecane aktualności

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | szkolimy w ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

W ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ proponujemy udział w cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Są... więcej

Szczepienia bez zapisów w weekend

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

W najbliższą sobotę i niedzielę (2-3 października) przed Atlas Areną (aleja ks. bp. Władysława... więcej

DOSTĘPNOŚĆ. WŁĄCZAM konferencja metodyczna

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Jak skutecznie otwierać drzwi do zasobów kultury wszystkim? Skąd u animatorów, twórców i artystów... więcej