Rozlicz PIT, wygraj pieniędzy plik. Już ponad milion złotych w łódzkim budżecie dzięki Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Wylosowano kolejnych zwycięzców tygodniowej nagrody Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi. Szczęśliwcy otrzymają po 1000 zł. Od początku trwania loterii udział w niej wzięło już ponad 550 nowych podatników. Dzięki temu w kasie miasta przybyło już ponad milion złotych z tego tytułu.

 - Dzięki uruchomieniu serwisu „Twój e-PIT” znacząco odczuliśmy wzrost liczby uczestników nasze loterii. Od czasu uruchomienia serwisu, jest ich kilkanaście, a w ciągu minionego tygodnia łącznie mieliśmy 26 zgłoszeń - powiedziała Agnieszka Tokarczyk z Biura Promocji i Nowych Mediów Urzędu Miasta Łodzi.

W pierwszej w historii miasta loterii podatkowej można wygrać ponad 220 tysięcy złotych. Ideą akcji jest zachęcenie do płacenia podatków w Łodzi, a udział w niej mogą wziąć tylko nowi podatnicy, czyli tacy, którzy do tej pory rozliczali PIT w innych gminach. Losowania nagród odbywają się co tydzień (dwie nagrody po 1.000 zł) oraz co miesiąc (jedna nagroda o wartości 10.000 zł). Od nowego roku udział w loterii jest łatwiejszy. Nie trzeba już wypełniać formularza ZAP-3. Wystarczy na druku PIT-37 wskazać jeden z łódzkich urzędów skarbowych jako adresata zeznania podatkowego. Finał Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łódź odbędzie się 7 maja. Wtedy to będzie można wygrać główną nagrodę, czyli 100 tys. zł.

Deklaracje podatkowe za 2019 rok można rozliczać na trzy sposoby: składając papierową deklarację podatkową w odpowiednim urzędzie skarbowym, wykorzystać aplikację e-Deklaracje lub ubiegłoroczne narzędzie fiskusa, czyli serwis "Twój e-PIT". Ten ostatni sposób jest najłatwiejszy w obsłudze. To po prostu automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe. Na podstawie dostępnych danych - wysłanych do skarbówki przez pracodawców - urzędnicy niejako sami przygotowali wypełnione deklaracje.

Polecane aktualności

Punkt Informacyjny dla Przedsiębiorców

BRP

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Sars-CoV-2, Urząd Miasta Łodzi oraz Powiatowy Urząd... więcej

Ulica Matowa przeszła kompleksową modernizację.  -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje. Asfaltowa Matowa

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Kolejna gruntówka zyskała utwardzoną nawierzchnię. Zakończyliśmy prace na ul. Matowej na Rudzie... więcej

WTBS obniża stawki czynszu najemcom lokali użytkowych  -  fot. Archiwum UMŁ

WTBS obniża stawki czynszu najemcom lokali użytkowych

Jolanta Baranowska / BRP

Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zdecydowało, że będzie realizowało taką samą politykę... więcej

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorców z Łodzi

Monika Pawlak

Jednorazowe pożyczki z Funduszu Pracy do 5 tys. zł z przeznaczeniem na koszty bieżącej działalności... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki składający się z najbliższych współpracowników i ekspertów. -  fot. Witold Ancerowicz

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, w czwartek 2 kwietnia, o powstaniu zespołu... więcej