Rozpoczyna się rekrutacja do miejskich przedszkoli

1 kwietnia rozpoczyna się rekrutacja podstawowa do miejskich przedszkoli.

Nabór do przedszkoli -  fot. licencja CC0
W tegorocznej rekrutacji biorą udział dzieci zameldowane na terenie Łodzi, urodzone w latach 2015 - 2018 , fot. licencja CC0

Od godz. 8:00 ,1 kwietnia działać będzie strona internetowa lodz.formico.pl gdzie rodzice kandydatów muszą się zalogować i wskazać 3 placówki według preferencji zaczynając od najważniejszej.

Z uwagi na pandemię koronawirusa rekrutacja odbywa się tylko elektronicznie zatem wypełniony w systemie wniosek o przyjęcie dziecka należy wydrukować, podpisać (podpisy składają oboje rodzice) a następnie wraz niezbędnymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów ustawowych zeskanować lub zrobić zdjęcie i dołączyć w systemie w formie załączników. Dokumenty będą widoczne przez 3 wskazane przedszkola natomiast w systemie zatwierdza je tylko placówka 1 wyboru.

W rekrutacji biorą udział dzieci urodzone w latach 2015 - 2018, zameldowane na terenie Łodzi. Rodzice dzieci, które w tym roku szkolnym są przedszkolakami a chcą od września zmienić placówkę - biorą udział w rekrutacji podstawowej, razem z dziećmi zgłoszonymi po raz pierwszy. O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń a kryteria. W rekrutacji podstawowej to wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, jednego lub obojga rodziców, samotne rodzicielstwo oraz wychowywanie kandydata w pieczy zastępczej.

Rekrutacja podstawowa zakończy się 16 kwietnia o godz. 15:00, lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będzie znana 7 maja.

Rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca rozpocznie się 2 sierpnia. W przypadku równej liczby punktów u 2 i więcej dzieci ubiegających się o miejsce w tej samej placówce decydować będą kryteria gminne. Po raz pierwszy będą premiowane dzieci, które posiadają obowiązkowe szczepienia tj. odra, świnka, różyczka, błonica, tężec, krztusiec itp.- za to będzie przyznawane aż 20 pkt. Najwyżej punktowane - 32 pkt. - jest posiadanie przez kandydata rodzeństwa w przedszkolu o przyjęcie do którego się ubiega, a trzecie w kolejności gminne kryterium to oboje rodzice pracujący lub studiujący w trybie dziennym oraz samotne rodzicielstwo - 16 pkt.

W 146 miejskich przedszkolach jest 18 014 miejsc. Kontynuację wychowania przedszkolnego zadeklarowali rodzice 12 755 dzieci, zatem dla ubiegających się o przyjęcie pozostało 5 259 miejsc.

Strona internetowa elektronicznego naboru do przedszkoli lodz.formico.pl >>>

Polecane aktualności

Konferencja prasowa

Łódź walczy ze smogiem

Marcin Masłowski / UMŁ

Pomożemy łodzianom przy wszelkich formalnościach w programach dotacyjnych, szczególnie w zdobywaniu... więcej

Prace na ulicy Drewnowskiej

Trwają intensywne prace na terenie całej Łodzi – Łódzka Spółka Infrastrukturalna kładzie sieć wodno-kanalizacyjną

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna prowadzi intensywne prace w całej Łodzi. Jeszcze przed wakacjami... więcej

Łódź Buduje ul. Rewolucji 1905 roku

Łódź buduje na ulicy Rewolucji 1905 roku

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Ulica Rewolucji to wielki plac budowy. Są ruiny, a będą perełki. Sadzimy zieleń, przebudowujemy... więcej

Biblioteka Kostka przy ul. Kostki Napierskiego 4

Nowy wystrój wnętrz, czytelnia, sala edukacyjna czyli Łódź buduje nowoczesne biblioteki

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Kolejna zmodernizowana osiedlowa filia biblioteczna czeka na czytelników. Odnowiliśmy kolejną... więcej

Akademickie Targi Pracy

Akademickie Targi Pracy z atrakcyjną ofertą dla wkraczających na rynek pracy

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Już 21 kwietnia 2021 odbędzie się 16. edycja Akademickich Targów Pracy. Jest to jedna z największych... więcej