Schronisko Młodzieżowe: jak w hotelu, a jak tanio!

49 miejsc noclegowych w pokojach 1- lub wieloosobowych, z telewizorem i efektownym muralem na ścianie. Do dyspozycji gości kuchnia i sala konferencyjna, a dla grup zorganizowanych całodzienne wyżywienie i tematyczne wycieczki po Łodzi z przewodnikiem. Wszystko dosłownie pachnie nowością, bo dopiero co skończył się generalny remont filii Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Zamenhofa 13.

Skończył się generalny remont filii Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Zamenhofa 13. -  fot. Radosław Jóźwiak
Skończył się generalny remont filii Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Zamenhofa 13. , fot. Radosław Jóźwiak

- Dziękuję dyrekcji i pracownikom za determinację, wysiłek i zaangażowanie z jakim przeobrażali wspólnie Schronisko w obiekt na miarę dwudziestego pierwszego wieku - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Jestem pewna, że każdy turysta będzie się tutaj czuł jak w domu i na pewno zechce przyjechać raz jeszcze. Zwłaszcza, że nasze miasto ma wiele do zaoferowania.

Remont przy Zamenhofa rozpoczął się w 2012 roku od… dostosowania obiektu do surowych wymogów przeciwpożarowych, a w kolejnych latach wymieniano okna, instalację elektryczną, remontowano klatki schodowe i kolejne pomieszczenia tzw. części wspólnych. Ale najpoważniejszym wyzwaniem był remont elewacji wykonany dzięki włączeniu Schroniska do Programu Mia100 Kamienic.

- Nasz obiekt był pierwszą placówką edukacyjną w tym programie, a dołączyliśmy nieco przypadkiem, kiedy z przyczyn formalnych miejsce zwolniła inna kamienica - wspominała Iwona Jędrzejczak, dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Łodzi. - Jestem wdzięczna za wsparcie ze strony miasta, bo na tak szeroki zakres prac nie moglibyśmy sobie pozwolić od razu. Ale dzięki temu mogliśmy od razu przejść do remontu kolejnych pokoi i dziś nasze Schronisko to prawdziwa perełka.

Główna siedziba Schroniska przy ul. Legionów także jest pięknie wyremontowana, wraz z filią przy Zamenhofa 121 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami i bez. Ceny okazyjne od 25 zł dla uczniów, przez 35 zł dla osoby dorosłej w pokojach wieloosobowych, a za pokój 1-osobowy z łazienką trzeba zapłacić 75 zł. Grupy zorganizowane mogą zamówić wyżywienie oraz tematyczne wycieczki po Łodzi, a o popularności łódzkiego Schroniska świadczą liczby: w roku szkolnym 2018/2019 udzieliło turystom prawie 29 tys. noclegów.

Polecane aktualności

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Better Collective Poland, to część duńskiej marki BC, działającej w obszarze marketingu. Polska jest... więcej

Na Widzewie Kino Przytulne. Przenosi się do wyremontowanego Domu Kultury "502"

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ratujemy Kino Przytulne, które zostało wyrzucone z ŁDK. Z zupełnie nową ofertą przeniesie się do... więcej

Kolej Dużych Prędkości przetnie Złotno? Dlaczego rząd rezygnuje z tzw. południowego wariantu KDP?

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rząd rezygnuje z południowego wariantu przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez Łódź i w zamian... więcej

Trwa akcja wymiany pieców. Wniosek na dofinansowanie trzeba złożyć do 31 marca

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Akcja wymiany starych pieców i palenisk na ekologiczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem... więcej

Rozlicz PIT, wygraj pieniędzy plik. Już ponad milion złotych w łódzkim budżecie dzięki Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Wylosowano kolejnych zwycięzców tygodniowej nagrody Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi.... więcej