Start rekrutacji do programów stypendialnych "Młodzi w Łodzi"

Miasto wspólnie z firmami z Łodzi i regionu realizuje program stypendialny "Młodzi w Łodzi". 1 października startuje rekrutacja do jego 12 edycji, w której pracodawcy ufundują stypendia, akademiki oraz kursy językowe i IT dla studentów wybranych kierunków studiów.

W jedenastu dotychczasowych edycjach programu stypendialnego "Młodzi w Łodzi" łódzcy pracodawcy ufundowali łącznie 247 stypendiów dla najlepszych studentów, sfinansowali miejsca w domu studenckim dla 44 studentów, a z dodatkowych kursów języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz programowania skorzystało 250 osób.

W roku akademickim 2019/2020 fundatorzy oferują studentom rekordową liczbę 28 stypendiów po 700 zł/m-c na 9 m-cy, 11 miejsc w akademiku oraz kursy języka angielskiego i japońskiego, a także kurs współczesnego budowania środowisk developerskich dla nawet 40 osób.

- Wszystkim fundatorom serdecznie dziękuję, a szczególne podziękowania składam na ręce obecnych tutaj przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego, który sfinansuje 4 akademiki oraz firmy WHIRLPOOL, która zdecydowała się na ufundowanie 3 stypendiów - powiedział Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent miasta Łodzi.

Wszystkie regulaminy oraz formularze rekrutacyjne dotyczące wspomnianych programów stypendialnych można znaleźć na stronie www.mlodziwlodzi.pl. Rekrutacja potrwa do 25 października 2019 r. Zapraszamy również do korzystania z pozostałych inicjatyw programu Młodzi w Łodzi, m.in. bezpłatnych szkoleń dla studentów oraz karty rabatowej. Regulaminy programów stypendialnych oraz formularze wniosków stypendialnych można znaleźć na stronie www.mlodziwlodzi.pl korzystając z WYSZUKIWARKI STYPENDIÓW.

W ramach akcji promocyjno-informacyjnej wspierającej rekrutację do programów stypendialnych w mieście pojawią się billboardy przedstawiające ubiegłorocznych Stypendystów programu Młodzi w Łodzi, studentów Politechniki Łódzkiej - Patrycję Okraskę (stypendystkę firmy Whirlpool), Annę Banasiak (stypendystkę firmy Sonoco) oraz Jakuba Wujka (stypendystę firmy GFT). Na uczelniach pojawią się plakaty i ulotki, program będzie promowany również na Facebooku.

Polecane aktualności

Łódź rewitalizacja. Sienkiewicza 56 - była ruina, jest pięknie odnowiona fasada

Małgorzata Loeffler / ZIM

Łódź rewitalizacja. Była ruina, jest pięknie odnowiona fasada. Prezentujemy wyremontowaną elewację... więcej

II tura wyborów prezydenckich. Wyjeżdżasz z Łodzi – odbierz zaświadczenie o prawie do głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W najbliższą niedzielę - 12 lipca - odbędzie się II tura wyborów prezydenta RP. Łodzianie, którzy... więcej

Sportowcy polecają łódzką wodę

Tomasz Lewandowski / Wydział Sportu

Wapń, magnez, sód, fluorki – to wartościowe minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki.... więcej

W kamienicy przy ulicy Wschodniej 20 trwają roboty rozbiórkowe -  fot. Sebastian Glapiński

Łódź rewitalizuje na ulicy Wschodniej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Wystartowały prace w kolejnej już kamienicy, w której powstaną mieszkania komunalne i placówka... więcej

Na Lipowej bez lipy - pojawią się lipy

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Rozpoczęła się przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu,... więcej