Trwa nabór do klas sportowych

Do czwartku 21 maja przyjmowane będą zgłoszenia dzieci do klas sportowych. Od 22 do 25 maja zostaną przeprowadzone testy sprawnościowe, a 26 maja o godzinie 12 mają być ogłoszone wyniki rekrutacji. Na przełomie czerwca i lipca odbędzie się natomiast nabór uzupełniający.

- Mamy sześć oddziałów sportowych w klasach pierwszych. Są to trzy oddziały o profilu pływackim oraz gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa i łyżwiarstwo figurowe. Nabór skończy się 21 maja, a później rozpoczną się testy sprawnościowe. Dyrektorzy szkół przygotowali już zarys testów sprawnościowych. Otworzyła się droga do tego, by przeprowadzić je na orlikach, które już uruchomiliśmy. Jeśli jednak od 22 do 25 maja warunki atmosferyczne nie pozwolą na przeprowadzenie sprawdzianów na otwartym powietrzu, to będzie możliwość przeniesienia testów do sal gimnastycznych – poinformowała podczas konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Testy będą zróżnicowane w zależności od profilu klasy. O tym, jak będą wyglądały w Szkole Podstawowej nr 173 opowiedziała dyrektor tej placówki Bożena Biniek.

- Sprawdzian do klasy pływackiej zawsze był dwuetapowy. Pierwszy odbywał się w sali gimnastycznej, drugi na naszej pływalni, gdzie mogliśmy się przekonać, czy dzieci nie boją się wody. W związku z pandemią tego drugiego etapu teraz nie będzie. Przeprowadzimy wyłącznie test sprawnościowy, w trakcie którego oceniana będzie zwinność, skoczność, szybkość oraz siła mięśni brzucha. Na naszym szkolnym boisku przygotujemy cztery stanowiska. Co 20 minut na boisko będą wchodziły tylko cztery osoby, żeby zapewnić maksimum bezpieczeństwa – powiedziała Biniek.

Wyniki naboru mają być ogłoszone w południe 26 maja. Przewidziano również rekrutację uzupełniającą, która będzie prowadzona od 22 czerwca do 3 lipca. Dodatkowe testy będą się mogły odbyć jeszcze 6 lipca, a dzień później zostanie ogłoszona ostateczna decyzja postępowania rekrutacyjnego.

Poza klasami pierwszymi w dwunastu łódzkich szkołach podstawowych funkcjonują łącznie 43 klasy sportowe.

Polecane aktualności

Od poniedziałku 25 maja dzieci wrócą do kolejnych 5 żłobków i 46 przedszkoli. -  fot. archiwum UMŁ

Otwarcie kolejnych żłobków i przedszkoli w Łodzi

BRP

Od poniedziałku 25 maja dzieci wrócą do kolejnych 5 żłobków i 46 przedszkoli. więcej

#balkoNOWE wyzwanie. Udekoruj swój balkon, ogródek lub okno. Wygraj nagrody i pomóż łódzkiemu ekosystemowi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Miasto wraz z „Expressem Ilustrowanym” organizuje konkurs na udekorowanie zielenią i kwiatami... więcej

W Aquaparku FALA systematycznie postępują prace związane z budową nowej wieży zjeżdżalni wraz z kompleksem aż 4 nowych tras zjazdu. -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Nowe zjeżdżalnie w aquaparku Fala będą gotowe już czerwcu

Aquapark FALA

Nawet podczas przymusowej przerwy, którą zgotował światu wirus COVID-19 Aquapark FALA nie zwalnia... więcej

Łódzka tarcza antykryzysowa - 115 milionów na pomoc przedsiębiorcom

BRP

Rozpatrzyliśmy pozytywnie blisko 2000 wniosków i przedsiębiorcy zapłacili symboliczną złotówkę za... więcej

Trwa budowa Orientarium. W ramach projektu powstaną też nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery, a całość zostanie uzupełniona zapleczem rekreacyjno-gastronomicznym. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź Buduje Orientarium. Do egzotycznej dżungli przyjadą rośliny z Laosu, Filipin i Hong Kongu

Małgorzata Loeffler / ZIM

W Orientarium zaczęły się prace przy zagospodarowaniu zielonych terenów, gdzie dzięki odpowiednim... więcej