Miejski Zespół Żłobków

„TRZEBA SIĘ WYRYCZEĆ”. RODZINA ZASTĘPCZA O POŻEGNANIU Z DZIECKIEM IDĄCYM DO ADOPCJI

Gdy pani Emilia* do nas zadzwoniła, to płakała do słuchawki. Bo właśnie dowiedziała się, że jest już sądowe postanowienie o umieszczeniu „jej” dziecka w rodzinie preadopcyjnej.

- Tygodniami obserwowaliśmy, jak między Marcelkiem a jego nowymi rodzicami rodzą się relacje i uczucia. Gdy ich wczoraj zobaczył na podwórku, to ????‍♂️biegł do nich jak szalony. Są przy nim kilka razy w tygodniu podczas zasypiania. A on wychodzi z łóżeczka, żeby dać im jeszcze jednego całusa. Tak więc z jednej strony to jest ogromna radość, że będzie miał wreszcie swój własnydom i rodziców, a nie tylko ciocię i wujka jak u nas w pogotowiu. Ale z drugiej strony serce płacze. Przecież byliśmy przy Marcysiu przez 3 lata, prawie od jego narodzin. Teraz trzeba się wyryczeć. Inaczej się nie da. Najlepszym lekarstwem jest przyjęcie kolejnego dziecka. Zaczyna się działanie, diagnozy, poznawanie maleństwa i wtedy łatwiej radzimy sobie z tęsknotą za poprzednim. Poza tym staramy się tak budować relację z nowymi rodzicami, żeby chcieli utrzymywać z nami kontakt, żeby nie odcięli nas od swojego nowego dziecka, które jest także naszą miłością - opowiada pani Emilia.

Po pożegnaniu z Marcelem pani Emilia przyjęła do pogotowia kilkuletnią dziewczynkę, która doświadczyła w domu ogromnych zaniedbań. Tym razem Sąd niemal od razu zdecydował o uregulowaniu jej sytuacji prawnej. Mamy nadzieję, że już wkrótce ona także pozna swoich rodziców adopcyjnych.

A co do Marcyśka - to miewa się świetnie. Ma nie tylko mamę i tatę, ale także prababcię, dwie babcie i dwóch dziadków, a w codziennych zabawach towarzyszy mu piękny psiak.

‼️Możesz tak jak pani Emilia zajmować się zawodowo opieką nad dziećmi opuszczonymi i zaniedbanymi. W pogotowiu rodzinnym dzieci pozostają zwykle dużo krócej niż w innych formach rodzin zastępczych. Osoby prowadzące pogotowia bardzo często towarzyszą dzieciom w procesie poznawania rodziców adopcyjnych. Ty również możesz mieć tak wyjątkową pracę. Napisz do nas lub zadzwoń pod numer 506 980 979!

Na zdj. Marcyś

*Imiona zostały zmienione.

 

 

Polecane aktualności

31. Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza – stacjonarnie w Łodzi i online

Wydział Kultury

„Animacja – sztuka nie tylko dla najmłodszych widzów. Filmy animowane w praktyce szkolnej”.... więcej

Od 16-12-2021 r. przeniesienie Punktów Obsługi Świadczeniobiorców

Od dnia 16-12-2021 r. Punkty Obsługi Świadczeniobiorców mieszczące się przy: Politechniki 32, Piłs... więcej

Łódź edu kul | Dosłyszeć teatr

Wydział Kultury

W czwartek, 21 października rusza niezwykły projekt edukacyjny pt. „Dosłyszeć teatr”. Będzie to cykl... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej