Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Są jeszcze wolne miejsca dla dzieci

Rozpoczęły się wakacje. Jak co roku, miasto przygotowało różnorodne atrakcje dla dzieci zostających w Łodzi. Są jeszcze miejsca na półkoloniach i zajęciach dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Półkolonie w Łodzi

Wzorem lat ubiegłych miasto organizuje półkolonie dla dzieci spędzających wakacje w Łodzi. W tym roku zajęcia rozpoczynają się 6 lipca i wciąż są wolne miejsca. Jak informuje Magdalena Misiakiewicz z Wydziału Edukacji UMŁ, w tym roku, z powodu koronawirusa, półkolonie będą odbywały się z uwzględnieniem obostrzeń wynikających z reżimu sanitarnego.

– Jesteśmy nastawieni, by zapewnić bezpieczeństwo naszym podopiecznym, a także pracownikom opiekującym się dziećmi. Pracujemy, by dzieci spędziły ten czas aktywnie i kolorowo, by był to udany wypoczynek. Zajęcia odbywają się w mniej licznych grupach, maksymalnie 12-osobowych. Ze względów epidemiologicznych większość zajęć odbywa się w placówkach i ich bezpośredniej okolicy – niestety musieliśmy zrezygnować z zajęć poza naszymi placówkami, np. w kinach czy kręgielniach, gdzie trudno byłoby o zachowanie dystansu społecznego. Zapraszamy rodziców zainteresowanych półkoloniami na stronę internetową Urzędu Miasta Łodzi, gdzie jest pełna wakacyjna oferta – mówi Magdalena Misiakiewicz.

Wakacje z MOSiR-em

Dyrektor Iwona Safjanowska z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi dodaje: - W tym roku MOSiR ma wyjątkowo bogatą ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży. Jest to zarówno oferta zajęć prowadzonych w ramach Łódzkiego Miasteczka Sportu, które od dziś odbywają się w hali sportowej przy ul. ks. Skorupki. Już pierwszego dnia, co nas bardzo cieszy, zapisało się na te zajęcia ponad 300 uczestników. Liczymy, że do końca wakacji z naszej oferty skorzysta kilka tysięcy łódzkich dzieci.

Szczegółowa oferta wakacyjnych zajęć dostępna jest na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi. Obejmuje ona zarówno zajęcia ze sportów i dyscyplin popularnych, jak i bardziej niszowych, które organizowane są we współpracy z partnerami zewnętrznymi.

Jak informuje dyrektor Iwona Safjanowska, w poniedziałek na Orliku przy ul. Karpackiej rozpoczęły się zajęcia Technikum Piłkarskiego. Zastąpi ono Akademię Młodych Orłów. Do udziału w tych zajęciach mogą zgłaszać się dzieci o różnym stopniu piłkarskich umiejętności. Kolejnym ciekawym wydarzeniem organizowanym przez MOSiR, przy wsparciu Straży Miejskiej w Łodzi, są „Bezpieczne wakacje z rowerem” na motodromie przy ul. Małachowskiego.

- Podkreślam z całą mocą, że wszystkie nasze zajęcia organizowane są w reżimie sanitarnym, z zachowaniem niezbędnych odległości, w mniej licznych grupach niż w poprzednich latach. Mamy przygotowane środki dezynfekujące. W przypadku zajęć na motodromie zachęcamy uczestników, by korzystali z własnego sprzętu. Jeśli będzie taka potrzeba udostępnimy też nasz własny sprzęt, oczywiście z zachowaniem zasad higieny – dodaje dyr. Iwona Safjanowska.

Wszystkie zajęcia organizowane przez MOSiR są bezpłatne, natomiast opłata za półkolonie, na których przygotowano blisko 1300 miejsc, wynosi 15 zł dziennie i obejmuje m.in. ciepły posiłek.

Polecane aktualności

Łódź rewitalizacja. Sienkiewicza 56 - była ruina, jest pięknie odnowiona fasada

Małgorzata Loeffler / ZIM

Łódź rewitalizacja. Była ruina, jest pięknie odnowiona fasada. Prezentujemy wyremontowaną elewację... więcej

II tura wyborów prezydenckich. Wyjeżdżasz z Łodzi – odbierz zaświadczenie o prawie do głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W najbliższą niedzielę - 12 lipca - odbędzie się II tura wyborów prezydenta RP. Łodzianie, którzy... więcej

Sportowcy polecają łódzką wodę

Tomasz Lewandowski / Wydział Sportu

Wapń, magnez, sód, fluorki – to wartościowe minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki.... więcej

W kamienicy przy ulicy Wschodniej 20 trwają roboty rozbiórkowe -  fot. Sebastian Glapiński

Łódź rewitalizuje na ulicy Wschodniej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Wystartowały prace w kolejnej już kamienicy, w której powstaną mieszkania komunalne i placówka... więcej

Na Lipowej bez lipy - pojawią się lipy

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Rozpoczęła się przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu,... więcej