Wakacyjne dyżury radnych

Jak będzie wyglądał harmonogram tradycyjnych spotkań z mieszkańcami?

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: – Jest już tradycją łódzkiego samorządu, że co roku w wakacje radni Rady Miejskiej wychodzą do mieszkańców. Spotykamy się na osiedlach, skrzyżowaniach, rozmawiamy nie tylko o pozytywnych rzeczach, ale także słuchamy o problemach. Czasem jest to tylko uścisk dłoni, ale często są to konkretne problemy, z którymi mieszkańcy się do nas zwracają i które właśnie w ramach takich spotkań można rozwiązać. Bo w rozmowie w cztery oczy można bardzo wiele wyjaśnić. W tym roku stwierdziliśmy, że jest realizowanych w mieście bardzo dużo inwestycji, o których chcemy z mieszkańcami porozmawiać, na temat niedogodności, które one sprawiają, ale także na temat perspektywy zakończenia tych remontów. Jak i o tym, jak Łódź po zakończeniu tych remontów będzie wyglądała i funkcjonowała. Te terminy, które mamy za naszymi plecami, a więc spotkania we wszystkich częściach naszego miasta, będą okazją do takiej rozmowy.

Mateusz Walasek, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Symbolem tych dyżurów tegorocznych są inwestycje i to pod ich znakiem one się odbywają. Jak spojrzymy na lokalizacje, to widać, że one nie są przypadkowe. Ul. Włókiennicza na Śródmieściu, ul. Wojska Polskiego na Bałutach, czy ul. Bednarska na Górnej, to są właśnie te miejsca, gdzie dużo się dzieje. Wybór był bardzo trudny, bo, jeśli chodzi o same drogi, to w tym okresie wakacyjnym będzie około 60 realizacji, ale postaraliśmy się wybrać coś, co dla każdej dzielnicy jest pewnego rodzaju symbolem, a także szczególnie wielu mieszkańców dotyczy. Stąd zapraszamy tam, gdzie dużo się dzieje, gdzie się dużo zmienia.

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Wielu mieszkańców Łodzi zwróciło się do nas właśnie z prośbą, by dyżury radnych były kontynuowane w okresie wakacyjnym. My oczywiście wsłuchaliśmy się w głos mieszkańców i takie dyżury w mobilnej, otwartej formule będą przez nas prowadzone. Oczywiście na tych dyżurach będziemy rozmawiali i dyskutowali o łódzkich inwestycjach, o propozycjach, które wpłyną też na rozwój naszego miasta. Myślę, że pojawi się wiele ciekawych pomysłów, również ze strony mieszkańców, bo mieszkańcy mają naprawdę wiele pomysłów, jak rozwijać nasze miasto. Na pewno też będziemy rozmawiali o problemach, które na co dzień dotykają łodzian. Będziemy się starali na bieżąco reagować i te problemy rozwiązywać. Serdecznie zapraszam mieszkańców Łodzi na te dyżury, liczymy na dużą frekwencję.

Polecane aktualności

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej