WOLONTARIUSZE WORKCAMPU ZROBILI REMONT DOMU DZIECKA!

Była kanciapa bez okna, wąski korytarzyk i ciemny schowek. A jest duży i jasny salon połączony z pokojem komputerowym. Wszystko za sprawą wyjątkowych osób: wolontariuszy z Koła Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Łodzi, które zrzesza studentów i absolwentów Politechnika Łódzka, a także za sprawą ich „pomocników”: sponsorów, partnerów i patronów projektu Workcamp Łódź.

Podczas tegorocznej 7. edycji młodzi budowlańcy dali od siebie to, co najcenniejsze: swój czas, zaangażowanie i uważność w relacjach z drugim człowiekiem. Mogli się bawić w łódzkich pubach, na nadmorskich kempingach albo szaleć na górskich szlakach. A zamiast tego spędzili 2 tygodnie wakacji w Domu Dziecka nr 15 i postawili na ciężką pracę, w dodatku za darmo, na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

To dzięki nim w placówce, w której mieszka 14 dzieci w wieku od lat 10 do 18, powstała wyjątkowa przestrzeń. Do grania w planszówki, wylegiwania się na kanapie, rozgrywania turniejów ping ponga i wspólnego oglądania filmów. A zgodnie z życzeniem dzieci na jednej ze ścian wyrosła bramka. Taka, do której w ciągu dnia można strzelać gole miękką piłką, a wieczorami wyświetlać na niej filmy z projektora. 10-letni Janek, 13-letni Bartek, jego rówieśnik Alan i o rok starszy od nich Oskar mówią, że jest fajniej niż poprzednio. Na nic narzekać nie zamierzają. I zgodnie twierdzą, że najlepsza jest bramka.

Podczas oficjalnego finału Workcamp Łódź 2022 spotkaliśmy się wszyscy razem, by świętować zakończenie remontu oraz podziękować jej twórczyniom i twórcom. W tym roku koordynatorem projektu był Mateusz Gimziński, a pomagał mu m.in. Daniel Klimczak, koordynator z poprzednich edycji. Panowie, jesteśmy ogromnie wdzięczni zarówno Wam, jak i wszystkim osobom, które zaangażowaliście do wspólnych działań.

A jak wygląda tegoroczna edycja w liczbach? Workcampowcy pozyskali od sponsorów 36 tys. zł. Za te pieniądze przebudowali i zaaranżowali na nowo 50 m kw. salonu, zakupili projektor i część mebli oraz odświeżyli i pomalowali 50 m kw. korytarza i 20 m kw. kuchni. Łącznie w akcji uczestniczyło prawie 20 wolontariuszy.

Wiktor Piwkowski, sekretarz generalny Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, powiedział podczas finału, że Workcamp to wielka lekcja wrażliwości społecznej, a my w pełni zgadzamy się z tym stwierdzeniem. I cieszy nas, że zgodnie z jego opinią to właśnie Łódź jest już od kilku lat liderką ruchu Workcamp w Polsce.

Jeszcze raz dziękujemy jako kampania Rodzina Jest dla Dzieci wszystkim uczestniczkom i uczestnikom Workcampu.

Na zdj. m.in. chłopcy z DD nr 15 wraz z wychowawcami: Mirkiem i Rafałem, Piotr Rydzewski – szef kampanii i dyrektor CAPZ-u, Mateusz Gimziński i Wiktor Piwkowski

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej