Wykorzystaj Polski Bon Turystyczny w Łodzi. W naszym mieście czeka ponad 100 ofert

Polski Bon Turystyczny jest nową formą wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Jednocześnie jest to forma ożywienia polskiej gospodarki turystycznej, gdyż świadczenie można wykorzystać wyłącznie w granicach Polski.

Konferencja prasowa ŁOT-u -  fot. ŁOT
W Łodzi czeka ponad 100 ofert dla osób chcących wykorzystać bon turystyczny , fot. ŁOT

W samej Łodzi Polski Bon Turystyczny można zrealizować w łącznie ponad 100 obiektach noclegowych i imprezach turystycznych. Łódzka Organizacja Turystyczna kompleksowo zebrała oferty dostępne w Łodzi. Można się z nimi zapoznać na stronie www.lodz.travel w zakładce Wykorzystaj Polski Bon Turystyczny w Łodzi.

Dla kogo?

Polski Bon Turystyczny wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia. Dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje uzupełnienie świadczenia o kolejne 500 zł. Bon ma formę elektroniczną i należy go aktywować na stronie PUE ZUS. Świadczenie można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Bon nie podlega wymianie na gotówkę bądź inne środki płatnicze.

Gdzie wykorzystać?

Świadczenie można zrealizować w obiekcie noclegowym lub w trakcie imprezy turystycznej, pod warunkiem, że podmiot świadczący usługę został zarejestrowany na portalu Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) www.bonturystyczny.polska.travel W związku z tym bon można zrealizować np. w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy w trakcie imprezy (wycieczki, kolonii) organizowanej przez biuro podróży lub organizację pożytku publicznego.

Jakie oferty w ramach Bonu znajdziemy w Łodzi?

Wziąwszy pod uwagę oferty zaproponowane przez: obiekty noclegowe na terenie Łodzi, biura podróży posiadające Łódź w programach swoich imprez oraz biura podróży działające na terenie Łodzi, w bazie zarejestrowano łącznie ponad 100 podmiotów. Łódzka Organizacja Turystyczna, działając na mocy oficjalnego porozumienia z Polską Organizacją Turystyczną, zebrała te wszystkie oferty na portalu www.lodz.travel (w zakładce Wykorzystaj Polski Bon Turystyczny w Łodzi). Użytkownik portalu może w bardzo wygodny sposób przeglądać wszystkie zgromadzone oferty, ponieważ na stronie uwzględniono zarówno nazwy marketingowe (sprzedażowe) obiektów, jak i nazwy rejestrowe przedsiębiorstw i organizacji, czyli takie, które znajdziemy w bazie POT.

- Praktycznie od razu po opublikowaniu przez POT i ZUS listy obiektów i biur przyjmujących bon turystyczny, podjęliśmy decyzję aby na portalu turystycznym www.lodz.travel na bieżąco pokazywać te produkty, które można zakupić w Łodzi. W komunikacji używamy nazw handlowych, aby ułatwić turystom korzystanie z oferty. Dzięki współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Miastem Łódź już za moment ruszymy z promocją tego działu wśród polskich turystów, zachęcając do wypadu turystycznego do Łodzi z wykorzystaniem wsparcia finansowego jakim jest bon turystyczny – Tomasz Koralewski, Prezes Zarządu Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Polecane aktualności

Łódź -  fot. Archiwum UMŁ

O jakie kwoty z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i na jakie inwestycje wnioskuje Łódź?

Marcin Masłowski / BRP

Miasto Łódź otrzymało już wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przeciwdziałanie... więcej

Pałac Poznańskich z nową iluminacją -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódzki Luwr po remoncie. Od wtorku możemy podziwiać nową iluminację!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

We wrześniu zakończył się trzyletni remont pałacu Izraela Poznańskiego, siedziby Muzeum Miasta... więcej

MOON Lodz -  Paweł Łacheta / UMŁ

„MOON Lodz” świeci przy Piotrkowskiej 190

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Niedeptakowa, „górna” część ulicy wzbogaciła się w ostatnim czasie o kilka nowych lokali... więcej

Budowa Fuzji -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzka Fuzja rośnie. Kolejne inwestycje w dawnym imperium Karola Scheiblera

Materiały prasowe/Tomasz Walczak - UMŁ

Na terenie pofabrycznego kompleksu Karola Scheiblera rozpoczęła się budowa dwóch nowych biurowców,... więcej

Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty -  Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Południowa część placu Komuny Paryskiej, znana łodzianom jako Skwer Wiedźmina, zostanie... więcej