Z Łodzi polecimy na Kretę, do Meksyku i na Kubę

Wakacje na półmetku, a już biura podróży zaczęły sprzedaż ofert first minute na lato 2020. Za rok z Łodzi można będzie polecieć do Bułgarii, Turcji i na Kretę. Ale są też egzotyczne propozycje. W sezonie jesienno-zimowym biuro Neckermann ma w ofercie wyloty z Łodzi do Meksyku, na Kubę i Dominikanę.

Z Łodzi na Kretę, do Meksyku i na Kubę -  fot. CC0 license
Z Łodzi na Kretę, do Meksyku i na Kubę , fot. CC0 license

W tym sezonie łódzkie lotnisko oferuje loty czarterowe do Antalyi, Burgas i na grecką wyspę Zakynthos. W czerwcu i w lipcu skorzystało z nich prawie 13 tysięcy pasażerów. Do tego dochodzi 6 tysięcy turystów, którzy polecieli do Aten. Wprawdzie loty do stolicy Grecji to nie są loty czarterowe z pełną ofertą wypoczynku, tylko regularne połączenie obsługiwane przez linię Ryanair, ale to typowo wakacyjny kierunek. W lipcu wypełnienie w samolotach do stolicy Grecji było na poziomie 97 proc.

- Założyliśmy, że czarterami poleci w tym sezonie 30 tysięcy osób. Do dziś obsłużyliśmy 13 tysięcy pasażerów, a czartery w naszej ofercie są do października, a więc nasze założenia to realny plan. Mieszkańcy naszego regionu, a także sąsiednich województw, bardzo chętnie korzystają z naszego lotniska. Samoloty latają pełne. To pozwala touroperatorom planować kolejny sezon. Już wiemy, że będzie więcej miejsc na wakacyjny wypoczynek i więcej samolotów z Łodzi, ale nad pełną ofertą jeszcze pracujemy. Plan czarterów na przyszły rok już się wyłania. Dziś możemy ogłosić część, która już teraz jest w sprzedaży first minute - mówi dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Biuro Podróży Neckermann zaczęło sprzedawać wycieczki na Kretę na 2020 rok. Od 3 czerwca samolot czarterowy będzie latał do Heraklionu. Dwutygodniowe wczasy w ofercie first minute można kupić w cenie od 1912 zł. Neckermann oferuje także wypoczynek w jednym z 25 hoteli w Bułgarii. Ceny tygodniowych wyjazdów zaczynają się od 1445 zł za osobę. Na Riwierze Tureckiej touroperator ma 62 hotele do wyboru. Ceny za tygodniowy pobyt all inclusive zaczynają się od 1584 zł. 

Wakacje na 2020 rok w Turcji i Bułgarii sprzedaje też biuro podróży TUI. Najniższa cena w Bułgarii to 780  zł za hotel trzygwiazdkowy ze śniadaniami za tydzień. Natomiast all inclusive zaczyna się od 1094 zł. Ceny wyjazdów do Antalyi z biura TUI zaczyna się od 1188 zł za tydzień w hotelu z wyżywieniem. Wczoraj wyloty do Antalyi zaczęło sprzedawać biuro Coral Travel.

Kupując ofertę first minute nie trzeba "zamrażać" pieniędzy na rok. Przy rezerwacji wycieczki podróżny płacić 5 proc., a resztę 40 dni przed wyjazdem. Biura gwarantują niezmienność ceny, a dla klientów, którzy kupują letnie ofert wcześniej przewidziano dodatkowe bonusy jak zniżki, czy bezpłatny parking przy lotnisku.

Dla tych, którzy wolą spędzać urlop w miesiącach jesienno-zimowych Neckermann przygotował egzotyczną ofertę. Z Łodzi można będzie polecieć na Dominikanę (Punta Cana i Santo Domingo), na Kubę i do Meksyku (Riwiera Maya, Wyspa Cozumel, Jukatan). Pasażerowie lecą z łódzkiego lotniska samolotem Lufthansy do Monachium, a tam przesiadają się na samolot linii Condor, którym dolatują do miejsca egzotycznego wypoczynku. Turyści odprawiają się i nadają bagaż w Łodzi, a odbierają na Dominikanie, w Meksyku, czy na Kubie.

Ceny egzotycznych wyjazdów z Łodzi zaczynają się od 6212 zł.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Rosanna Gamson poprowadzi master class w ramach Festiwalu Retroperspektywy 2019  -  fot. Małgorzata Loeffler

Rosanna Gamson w Łodzi. Prowadzi master class w ramach Festiwalu Retroperspektywy 2019

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

Nazywana artystycznym naukowcem i jednym z najciekawiej, najkonsekwentniej i najbardziej... więcej

Komisja Budżetu Obywatelskiego zakończyła oceniać wnioski zgłoszone przez łodzian do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego

Dorota Adamska / Biuro Rady Miejskiej

- Odbyło się 9 wakacyjnych posiedzeń komisji, na których rozpatrzyliśmy ponad 1430 wniosków... więcej

Bałucki Bigiel 2019

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

Wszędzie dobrze, ale na Biglu najlepiej! W weekend 23-24 sierpnia odkrywamy Bałuty. Będzie... więcej

Powrót wielkich kotów

ZOO

Na terenie ogrodu zoologicznego trwa budowa orientarium, jednocześnie realizowane są inne... więcej

Pragnienie niepodległości

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej... więcej