Dla rodziców

09.06.2020 r.

Szanowni Państwo

Informujemy, że w dniu 1-go czerwca 2020r, w porozumieniu z przedstawicielami Rady Rodziców Żłobka nr 16 została podniesiona stawka żywieniowa do kwoty 5 zł za dzień (4 posiłki).

Zmianę wysokości stawki wymusił wzrost cen artykułów żywnościowych jak i troska o jak najlepszą, jakość żywienia.


16.04.2020 r.


Najważniejsze informacje dla Rodziców dzieci zapisanych do Żłobka 16

Wyprawka dla dziecka.

W pierwszy dzień pobytu dziecka w żłobku, prosimy Państwa o przyniesienie:

  • Wypełnionej karty informacyjnej o dziecku

  • Zaświadczenia od lekarza, że dziecko może uczęszczać do żłobka

  • W przypadku stwierdzonych alergii pokarmowych, zaświadczenie od lekarza specjalisty np. alergologa, gastrologa(zawierającego określenie jednostki chorobowej i wykaz produktów wskazanych i przeciwwskazanych)

  • Trzech śliniaków frotte wiązanych(od spodu ceratka)

  • Podpisanej paczki pampersów

  • Paczki podpisanych mokrych chusteczek

  • Pudełka chusteczek higienicznych

  • Obuwia na zmianę(najlepiej podpisane)

  • Dwóch kompletów ubrań na przebranie

Dieta i plan posiłków

Jeżeli są Państwo zainteresowani zestawem potraw przygotowywanych w żłobku, zapraszamy do zapoznawania się z naszym jadłospisem, który jest na bieżąco wywieszany w szatni.

W naszym żłobku dietetyk układa jadłospisy według aktualnych zaleceń i norm żywienia.

Posiłki przygotowywane są na miejscu – w żłobkowej kuchni- ze świeżych sezonowych produktów z ograniczeniem soli i cukru. Potrawy są duszone, gotowane lub pieczone – nigdy smażone.

Towarzyszymy dzieciom nie tylko podczas zabawy, ale również podczas posiłków. Zachęcamy dzieci do samodzielnego jedzenia i dzięki temu mają one możliwość poznania jedzenia organoleptycznie. Wychowawcy karmią wszystkie dzieci, które potrzebują pomocy. Szanujemy odmowę dziecka jeżeli nie chce zjeść którejkolwiek potrawy.

W związku z wysokimi standardami higieniczno-sanitarnymi jakie spełnia żłobek, nie podajemy dzieciom żadnych produktów czy potraw sporządzonych i przyniesionych przez rodziców.

Dzieci mają cały czas dostęp do świeżej źródlanej niskozmineralizowanej wody.

Plan posiłków:

Posiłek

GR I

GR II

Śniadanie

8:15

8:15

II śniadanie

9:50

10:00

Obiad

11:15

11:30

Około godz. 12:00 dzieci wybierają się na drzemkę

Podwieczorek

14:30

14:45

Wszystkich rodziców dzieci spożywających w żłobku śniadanie prosimy o przyprowadzanie ich do godz. 8:00.

Zdrowie dziecka

W trosce o wszystkie dzieci uczęszczające do żłobka zwracamy się z gorącą prośbą o nieprzyprowadzanie do placówki chorych dzieci; z gorączką, infekcją dróg oddechowych i dolegliwościami żołądkowymi. Zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się infekcji wśród całej społeczności żłobka.

Przypominamy również, że nie możemy podawać dzieciom żadnych leków, w przypadku wystąpienia gorączki bądź nasilonych objawów chorobowych natychmiast dzwonimy z informacją i prośbą o odebranie dziecka ze żłobka.

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą informację od Państwa na temat stanu zdrowia dziecka (choroby zakaźne) i jego dłuższej nieobecności w żłobku.

W związku z tym prosimy dzwonić na numer telefonu: 515 062 480 do kierownika Żłobka Nr 16.

Wychowawcom dzieci będzie również miło, jeżeli powiadomią ich Państwo rano przyprowadzając dziecko do żłobka o jakichkolwiek zadrapaniach, urazach czy wysypkach powstałych na skutek alergii. Sprawna komunikacja ułatwi Nam wszystkim współpracę. Z góry za każdą informację dziękujemy!

Odbieranie dziecka ze żłobka

Nasz żłobek czynny jest w godz. 6.30-17.15

Z uwagi na bezpieczeństwo Państwa pociech w pierwszych miesiącach pobytu dziecka w żłobku prosimy o posiadanie przy sobie dowodów osobistych w momencie odbierania dziecka. Ponieważ w każdej grupie pracuje 5 wychowawców może minąć trochę czasu zanim wszyscy się poznamy. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Ogłoszenia

Ważne informacje, ogłoszenia i ustalenia na bieżąco wywieszane są na tablicy informacyjnej w szatni dzieci.

Ogłoszenia dotyczące indywidualnie poszczególnych grup często są przyklejane na drzwiach wejściowych do danych grup.

Prosimy o śledzenie ogłoszeń.

TOWARZYSZENIE W ROZWOJU IDEA, PROJEKT, REALIZACJA

Towarzyszenie to codzienne podążanie o krok za małym człowiekiem, który pragnie poznawać świat wszystkimi zmysłami stawać się samodzielny, pożytkować swoją energię i ciekawość.

W toku towarzyszenia podkreślana jest samodzielność wychowanków, ciekawość, odkrywanie trudności i ich przekraczanie przy wsparciu osoby, która towarzyszy (rodzic, wychowawca).

Zadaniem wychowawcy małego dziecko jest wspierać wszystkie te naturalne dla wieku dziecka cechy, którymi wyróżnia się dziecko trafiające pod jego opiekę.

Wspieramy autonomię dziecka i jego twórczość. Inspirujemy momenty, gdy dziecko może samo dokonywać wyborów, wyciągać wnioski, uspołeczniać się, poznawać reguły życia społecznego.

 • Szanujemy się wzajemnie – my wychowawcy, dzieci i rodzice.

 • Respektujemy prawo dzieci i rodziców do okazywania emocji, przeżywania radości, ale i frustracji.

 • Rozumiemy potrzeby dzieci poznawane w wyniku ciągłej obserwacji.

 • Uczymy się odpowiadać na potrzeby Naszych podopiecznych i Ich najbliższych.

 • Realizujemy założenia projektu o towarzyszeniu w rozwoju jednocześnie czuwając nad zdrowiem i bezpieczeństwem powierzonych Nam dzieci.

Od pierwszego kontaktu z dzieckiem, od porannego powitania do popołudniowego rozstania Nasi wychowankowie zdobywają szacunek i uwagę wychowawców, zyskują poczucie bycia kimś ważnym a także mają prawo do nieporadności, wątpliwości, niepokoju i … brudzenia się w trakcie posiłku oraz zabawy.