Konkurs na biznesplan "Biznes w Łodzi robią młodzi"

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu "Młodzi w Łodzi - Mam Pomysł na Biznes" 2017. Do wygrania nagrody rzeczowe i finansowe, które pomogą młodym z pomysłem wystartować w biznesie.

Konkurs skierowany jest do młodych łodzian, którzy nie ukończyli 35. roku życia i mają pomysł na biznes. Inicjatywą projektu jest promocja przedsiębiorczości i zachęcenie studentów do związania swojej przyszłości z Łodzią. - Zapewne okaże się, że z tych małych niewielkich pomysłów powstaną wielkie przedsiębiorstwa i kiedyś z dumą wspomnimy, że ta przygoda, wielkie pieniądze i świetny projekt, ważny dla naszego miasta, narodził się właśnie przy okazji tego niezwykłego konkursu - mówił wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Na zwycięzców czekają trzy nagrody finansowe prezydenta miasta Łodzi o wartości 20 000 zł w dwóch podstawowych kategoriach: technologii informatycznych (ICT) i ogólnej. Miasto przeznaczy także 5 000 zł laureatowi nagrody internautów, który wybrany zostanie przy pomocy głosowania internetowego.

Do głównych partnerów konkursu należą łódzkie uczelnie wyższe: Politechnika Łódzka i Uniwersytet Łódzki oraz firmy: Accenture, Pixel Technology i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, którzy także zapewnili laureatom szereg nagród finansowych o wartości 4-6 tys. zł. - Naszą słabością wciąż jest moment przeskoku z życia akademickiego do biznesu i uczelnie muszą się do tego przystosować, takie jest wyzwanie współczesnego świata - mówił Sławomir Wiak, rektor PŁ, która już po raz kolejny wspiera młodych przedsiębiorców biorących udział w konkursie. Przedstawiciel Uniwersytetu Łódzkiego Tomasz Cieślak zgodził się z rektorem Politechniki Łódzkiej i dodał: - Bardzo istotne jest, by dać młodym ludziom, którzy zdobywają wykształcenie na naszych uczelniach, możliwość przejścia do dynamicznej działalności gospodarczej po zakończeniu studiów. Myślę, że ten program jest taką szansą.

Pozostali sponsorzy przygotowali nagrody rzeczowe, m.in.: wysokiej jakości sprzęt, przestrzeń biurową, różnego rodzaju usługi oraz szkolenia i sesje coachingowe.

Aby wygrać w konkursie należy zgłosić swój pomysł biznesowy w terminie do 31 marca br., następnie opracować i zaprezentować przed Kapitułą Konkursu profesjonalny plan biznesowy oraz nakręcić krótki clip promujący projekt, który będzie stanowił podstawę w plebiscycie na Nagrodę Internautów.

Więcej informacji na stronie projektu

Polecane aktualności

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej