1. Łódź na starcie: reprezentacja i skala rywalizacji
Na poznańskiej bieżni rywalizowali młodzi lekkoatleci z całej Polski, w łącznej liczbie ponad 600 uczestników. Łódź reprezentowali zawodnicy dwóch klubów: AZS Łódź oraz RKS Łódź. Ich występ pokazał, że łódzka lekkoatletyka konsekwentnie buduje silną pozycję w rywalizacji młodzieżowej.
2. Majewski i Szczygielski w czołówce
Największym sukcesem łódzkiej ekipy był srebrny medal Krzysztofa Majewskiego z AZS Łódź w biegu na 400 m przez płotki. Młody zawodnik uzyskał czas 53.20, co jest jednym z jego najlepszych wyników w karierze.
Drugi medal dla Łodzi wywalczył Oliwier Szczygielski z RKS Łódź, który w biegu na 200 m zajął trzecie miejsce, uzyskując 21.78 s i wyrównując swój rekord życiowy. Zawodnik przygotowywany przez trenera Jarosława Wasiaka potwierdził tym samym swoją rosnącą formę.
Blisko podium była również sztafeta 4×100 m AZS Łódź w składzie: Patryk Pawlak, Jan Adamczewski, Aleksander Nowak i Krzysztof Majewski. Łodzianie finiszowali na czwartym miejscu, z bardzo dobrym czasem 42.92.
3. Ambicja i perspektywy: kolejne lekkoatyletyczne wyzwania
Wyniki osiągnięte w Poznaniu są dobrym prognostykiem przed nadchodzącymi imprezami międzynarodowymi. Dla najlepszych zawodników kategorii U18 celem numer jeden będą Mistrzostwa Europy U18 w Tallinnie (sierpień 2025) oraz Mistrzostwa Świata U18 w Nairobi (wrzesień 2025). Postawa Majewskiego i Szczygielskiego może być argumentem dla powołania ich do reprezentacji Polski, co byłoby kolejnym krokiem w ich sportowej karierze.