Modernizacja przychodni „Maratońska”

W kwietniu przyszłego roku pacjenci będą mieli pełną dostępność do poradni ortopedyczno-urazowej i chirurgicznej oraz do nowo stworzonej pracowni RTG.

Modernizacja przychodni „Maratońska” -  fot. Radosław Żydowicz
Modernizacja przychodni „Maratońska” , fot. Radosław Żydowicz

Planowana modernizacja Przychodni „Maratońska” obejmie wszystkie kondygnacje budynku. Ze względu na zasięg planowanych prac, podzielona zostanie na kilka etapów.

Prace pierwszego etapu związane są z dostosowaniem pomieszczeń znajdujących się na I piętrze do gabinetów specjalistycznych oraz z pracami adaptacyjnymi pomieszczeń piwnicznych przeznaczonych na pracownie RTG. Ta część modernizacji powinna zakończyć się do końca pierwszego kwartału 2020 r. W kwietniu przyszłego roku pacjenci będą mieli pełną dostępność do poradni ortopedyczno-urazowej i chirurgicznej oraz do nowo stworzonej pracowni RTG. Koszt pierwszego etapu szacowany jest na blisko milion złotych w tym środki własne MCM „Polesie” w Łodzi stanowić będą około 40% inwestycji.

Dalsze etapy inwestycji dotyczą modernizacji korytarza na parterze i  I piętrze, pozostałych gabinetów oraz klatki schodowej. Zmodernizowane zostaną również pomieszczenia rejestracji pacjentów. Główne wejście do placówki będzie prowadzić bezpośrednio do rejestracji.

Na wszystkich korytarzach oraz w gabinetach zostanie wymieniona wykładzina podłogowa. Wymiana oświetlenia na korytarzach pomoże doświetlić części korytarza z brakiem dostępu do światła dziennego. Wszystkie drzwi wewnętrzne zostaną wymienione na dźwiękoszczelne, co zdecydowanie poprawi jakość udzielanych świadczeń, a także polepszy komfort pacjentów i pracy lekarzy. W planach jest wyposażenie wszystkich gabinetów w internet, przez co skrócony będzie czas na formalną część wizyty. Dzięki temu, lekarza podczas porady zyska czas na bezpośredni kontakt z pacjentem.

Kolejnym etapem modernizacji Przychodni „ Maratońska” będzie naprawa schodów zewnętrznych oraz wykonanie od nowego podjazdu dla wózków ponieważ stan technicznych istniejącego pozostawia wiele do  życzenia.

Modernizacja to nie jedyne zmiany w przychodni. Po zakończeniu pierwszego planowanego etapu modernizacji pacjenci zyskają dostęp do pracowni RTG, oraz do dodatkowych lekarzy. Pacjenci z Retkinii  będą mogli korzystać z usług lekarza ortopedy, chirurga oraz przyjmujących już w poradni laryngologa i ginekologa. Połączenie w jednym miejscu  lekarzy specjalizujących się w ortopedii i chirurgii  oraz pracowni RTG zapewni pacjentom kompleksowość usług.

Już teraz do personelu przychodni dołączył nowy specjalista – ginekolog, który  w trakcie wizyty nie tylko udziela pacjentkom porad specjalistycznych, ale również wykonuje badanie USG. W czerwcu br. MCM „Polesie” z własnych środków zakupiło 2 nowoczesne aparaty ultrasonograficzne, z czego jeden trafił właśnie do przychodni „Maratońska”. Od października dzięki wzmocnieniu pediatrii o dwóch dodatkowych lekarzy znacznie poprawi się dostępność do usług medycznych dla dzieci. Przychodnia będzie w stanie zapewnić pomoc większej liczbie pacjentów niż do tej pory, jednocześnie w placówce będzie przyjmowało zawsze kliku pediatrów.

Dorosłych pacjentów ucieszą plany zatrudnienia dodatkowych lekarzy internistów, co pozwoli skrócić czas oczekiwania do lekarzy oraz ułatwi objęcie pacjentów bardziej kompleksową opieką.

Z usług Przychodni „Maratońska” korzysta obecnie około 7 tys. osób, w tym ponad 1700 dzieci.

 

 

Polecane aktualności

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Better Collective Poland, to część duńskiej marki BC, działającej w obszarze marketingu. Polska jest... więcej

Na Widzewie Kino Przytulne. Przenosi się do wyremontowanego Domu Kultury "502"

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ratujemy Kino Przytulne, które zostało wyrzucone z ŁDK. Z zupełnie nową ofertą przeniesie się do... więcej

Kolej Dużych Prędkości przetnie Złotno? Dlaczego rząd rezygnuje z tzw. południowego wariantu KDP?

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rząd rezygnuje z południowego wariantu przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez Łódź i w zamian... więcej

Trwa akcja wymiany pieców. Wniosek na dofinansowanie trzeba złożyć do 31 marca

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Akcja wymiany starych pieców i palenisk na ekologiczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem... więcej

Rozlicz PIT, wygraj pieniędzy plik. Już ponad milion złotych w łódzkim budżecie dzięki Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Wylosowano kolejnych zwycięzców tygodniowej nagrody Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi.... więcej