Modernizacja przychodni „Maratońska”

W kwietniu przyszłego roku pacjenci będą mieli pełną dostępność do poradni ortopedyczno-urazowej i chirurgicznej oraz do nowo stworzonej pracowni RTG.

Modernizacja przychodni „Maratońska” -  fot. Radosław Żydowicz
Modernizacja przychodni „Maratońska” , fot. Radosław Żydowicz

Planowana modernizacja Przychodni „Maratońska” obejmie wszystkie kondygnacje budynku. Ze względu na zasięg planowanych prac, podzielona zostanie na kilka etapów.

Prace pierwszego etapu związane są z dostosowaniem pomieszczeń znajdujących się na I piętrze do gabinetów specjalistycznych oraz z pracami adaptacyjnymi pomieszczeń piwnicznych przeznaczonych na pracownie RTG. Ta część modernizacji powinna zakończyć się do końca pierwszego kwartału 2020 r. W kwietniu przyszłego roku pacjenci będą mieli pełną dostępność do poradni ortopedyczno-urazowej i chirurgicznej oraz do nowo stworzonej pracowni RTG. Koszt pierwszego etapu szacowany jest na blisko milion złotych w tym środki własne MCM „Polesie” w Łodzi stanowić będą około 40% inwestycji.

Dalsze etapy inwestycji dotyczą modernizacji korytarza na parterze i  I piętrze, pozostałych gabinetów oraz klatki schodowej. Zmodernizowane zostaną również pomieszczenia rejestracji pacjentów. Główne wejście do placówki będzie prowadzić bezpośrednio do rejestracji.

Na wszystkich korytarzach oraz w gabinetach zostanie wymieniona wykładzina podłogowa. Wymiana oświetlenia na korytarzach pomoże doświetlić części korytarza z brakiem dostępu do światła dziennego. Wszystkie drzwi wewnętrzne zostaną wymienione na dźwiękoszczelne, co zdecydowanie poprawi jakość udzielanych świadczeń, a także polepszy komfort pacjentów i pracy lekarzy. W planach jest wyposażenie wszystkich gabinetów w internet, przez co skrócony będzie czas na formalną część wizyty. Dzięki temu, lekarza podczas porady zyska czas na bezpośredni kontakt z pacjentem.

Kolejnym etapem modernizacji Przychodni „ Maratońska” będzie naprawa schodów zewnętrznych oraz wykonanie od nowego podjazdu dla wózków ponieważ stan technicznych istniejącego pozostawia wiele do  życzenia.

Modernizacja to nie jedyne zmiany w przychodni. Po zakończeniu pierwszego planowanego etapu modernizacji pacjenci zyskają dostęp do pracowni RTG, oraz do dodatkowych lekarzy. Pacjenci z Retkinii  będą mogli korzystać z usług lekarza ortopedy, chirurga oraz przyjmujących już w poradni laryngologa i ginekologa. Połączenie w jednym miejscu  lekarzy specjalizujących się w ortopedii i chirurgii  oraz pracowni RTG zapewni pacjentom kompleksowość usług.

Już teraz do personelu przychodni dołączył nowy specjalista – ginekolog, który  w trakcie wizyty nie tylko udziela pacjentkom porad specjalistycznych, ale również wykonuje badanie USG. W czerwcu br. MCM „Polesie” z własnych środków zakupiło 2 nowoczesne aparaty ultrasonograficzne, z czego jeden trafił właśnie do przychodni „Maratońska”. Od października dzięki wzmocnieniu pediatrii o dwóch dodatkowych lekarzy znacznie poprawi się dostępność do usług medycznych dla dzieci. Przychodnia będzie w stanie zapewnić pomoc większej liczbie pacjentów niż do tej pory, jednocześnie w placówce będzie przyjmowało zawsze kliku pediatrów.

Dorosłych pacjentów ucieszą plany zatrudnienia dodatkowych lekarzy internistów, co pozwoli skrócić czas oczekiwania do lekarzy oraz ułatwi objęcie pacjentów bardziej kompleksową opieką.

Z usług Przychodni „Maratońska” korzysta obecnie około 7 tys. osób, w tym ponad 1700 dzieci.

 

 

Polecane aktualności

Z Łodzi do senatu

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

W Muzeum Tradycji Niepodległościowych zaprezentowano fragment wystawy „Łodzianie dla Niepodległej”.... więcej

Woonef Zacisze -  fot. Stefan Brajter / Archiwum UMŁ

Zazielenią się Ogrody Sukiennicze

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Nowy park? Upiększona ulica? Więcej drzew? Mieszkańcy kolejnego osiedla będą mieli program taki jak... więcej

Wybory parlamentarne 2019. Najważniejsze informacje

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

13 października wybierzemy parlamentarzystów kolejnych kadencji Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej... więcej

 -  mat. UMŁ

W Mileszkach powstaje 5 km nowego kanału sanitarnego

Agnieszka Rutkowska / BRP

ŁSI buduje 5 km kanału sanitarnego na Mileszkach. A do tego 172 odejścia do granic posesji, które... więcej

Pierwszy w Łodzi żłobek modułowy już stoi w Nowosolnej -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Pierwszy w Łodzi żłobek modułowy już stoi w Nowosolnej

Jolanta Baranowska / BRP

Powstaje pierwszy w Łodzi żłobek w technologii modułowej, czyli składany z części, jak klocki.... więcej