Ostatnia szansa na przystąpienie do projektu „Aktywni na rynku pracy”

Projekt „Aktywni na rynku pracy” realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Łodzi i Miasto Łódź wszedł w ostatni etap realizacji. Jest to szansa dla osób bez pracy do podjęcia stabilnego zatrudnienia, a dla pracodawców do pozyskania nowego pracownika.

fot. CC0 license
Ostatnia szansa na przystąpienie do projektu „Aktywni na rynku pracy”

Przystępując do projektu otrzymujesz możliwość podjęcia pracy na umowę o pracę i pakiet usług podnoszących atrakcyjność na rynku pracy, m.in. nowe kwalifikacje (wózki widłowe, uprawnienia branży energetycznej, pracownik biurowy, ochrona osób i mienia) konsultacje z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy.

Pracodawca przystępując do projektu otrzyma refundację kosztów wynagrodzenia pracownika, będącego równocześnie uczestnikiem projektu.

Biuro Lidera projektu: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Łodzi, tel. 42 632 44 20, ul. Wólczańska 51, 90-608 Łódź

Partner projektu: Urząd Miasta Łodzi, Biuro Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej, Departament Pracy, Edukacji i Sportu, al. Politechniki 32 (pok. 226) tel.: 42 638 45 20.

Rekrutacja odbywa się w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Liczba miejsc ograniczona.

Korzyści dla uczestników projektu: doradztwo zawodowe, szkolenia i kursy zawodowe
(w tym płatne stypendium szkoleniowe), pośrednictwo pracy, zatrudnienie na okres do 9 miesięcy.

Warunki jakie musi spełnić kandydat do projektu: ukończone 30 lat, zamieszkanie na obszarze rewitalizacyjnym Miasta Łodzi lub przesiedlenie w związku z tym procesem oraz  posiadanie statusu osoby bezrobotnej/biernej zawodowo, znajdującej się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy.

Korzyści dla pracodawcy: refundacja kosztów wynagrodzenia pracownika będącego uczestnikiem projektu (maksymalnie 3 600,00 zł brutto/brutto) przez okres 6 miesięcy.

Warunki jakie musi spełnić pracodawca: Przedsiębiorca nie może być w stanie likwidacji lub upadłości, nie może zalegać z opłatą składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz z opłatami w Urzędzie Skarbowym. Musi spełniać warunki wynikające z przepisów dotyczących udzielania pomocy de minimis oraz prowadzić działalność na terenie Miasta Łodzi lub okolic. 

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie www.pte.lodz.pl/aktywni/ oraz www.uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/projekty-unijne/efs

Polecane aktualności

10. rocznica kanonizacji Papieża-Polaka

Patryk Wacławiak / BAM

W 10. rocznicę kanonizacji Świętego Jana Pawła II – pamiętamy o Honorowym Obywatelu Miasta Łodzi.… więcej

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej