Program „Wakacyjna AktywAKCJA” - lokalne organizacje społeczne mogą składać wnioski o granty finansowe

Odpoczynek i regeneracja dzieci i młodzieży są równie ważne dla ich prawidłowego rozwoju i dobrostanu, jak edukacja, dlatego warto, aby czas przerwy wakacyjnej każde dziecko mogło spędzić w wartościowy sposób. Taki cel ma najnowszy ogólnopolski Program Grantowy „Wakacyjna AktywAKCJA” przygotowany przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju. Dzięki niemu organizacje z całej Polski będą mogły otrzymać dofinansowanie swoich projektów i przygotować atrakcyjną ofertę aktywnego wypoczynku dla najmłodszych. Wnioski można składać do 21 czerwca!

fot. Fundacja PFR

Po wymagającym roku szkolnym, dzieci, młodzież i ich rodzice z utęsknieniem czekają na wakacje. Jednakże nie każde dziecko ma szansę spędzić ten czas beztrosko i aktywnie, ponieważ nie wszędzie oferta wypoczynku jest dostępna, a także budżety rodzin mogą wykluczać dodatkowe wyjazdy czy aktywności. Aby takich sytuacji było jak najmniej, Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju rozpoczęła ogólnopolski Program Grantowy „Wakacyjna AktywAKCJA”. Jego celem jest wsparcie finansowe instytucji, które zorganizują w czasie wakacji aktywne spędzenie czasu wolnego na powietrzu dla dzieci i młodzieży z lokalnych społeczności. Liczy się pomysł oraz dostępność dla różnych grup odbiorców. Planowana pula środków do przyznania na najciekawsze pomysły to 250 000 pln.

- Nasz Program Grantowy przygotowaliśmy z myślą o tych organizacjach, które kierują swoje projekty wakacyjne szczególnie do dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości, tam gdzie oferta jest najmniej urozmaicona. Chcemy w ten sposób umożliwić każdemu dziecku spędzenie tych wakacji aktywnie i beztroskomówi Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji PFR. - Do udziału zapraszamy organizacje z całej Polski, które z myślą o potrzebach dzieci i młodzieży, przygotują najciekawsze pomysły, w których młodzi uczestnicy będą mogli wziąć udział bezpłatnie.

Wnioski o grant mogą składać szkoły podstawowe, stowarzyszenia, fundacje, organizacje pozarządowe, domy dziecka, rodzinne domy dziecka, świetlice szkolne, świetlice środowiskowe, kościelne jednostki organizacyjne mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, biblioteki, kluby sportowe, domy kultury, placówki oświatowe i opiekuńcze, koła gospodyń wiejskich, ośrodki socjoterapii i ośrodki wychowawcze. Działania opisane we wnioskach powinny zawierać ofertę aktywności sportowo-edukacyjnych, skierowanych do dzieci i młodzieży na czas wakacji, czyli w okresie lipiec i sierpień 2021 r. Wysokość jednego grantu może sięgać do 5 000 pln brutto.

Kryteria wyboru najciekawszych Projektów będą obejmowały atrakcyjność formy i programu dla uczestników, a dodatkowe punkty można zdobyć za skierowanie oferty do dzieci i młodzieży z trudniejszych środowisk i mniejszych miejscowości, a także wartość edukacyjną projektu, czyli poziom merytoryczny przekazywanych uczestnikom treści dydaktycznych.

Wnioski o przyznanie grantu można składać na stronie www.fundacjapfr.pl/wakacyjna_aktywakcja

Polecane aktualności

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej