Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar, ozdobiony logotypami zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet, które rozegrane zostaną w Polsce i Holandii. Łódź jest największym miastem-organizatorem polskiej części czempionatu. Symbolicznego uruchomienia zegara, na 50 przed pierwszym meczem w naszym mieście dokonały dzieci z półkolonii, siatkarki ŁKS i Budowlanych oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i wiceprezes PZPS Jacek Sęk.

Fot. Stefan Brajter/UMŁ
4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

- Rozpoczynamy wielkie odliczanie do mistrzostw, które mam nadzieję będą szczęśliwe dla naszego zespołu. Wierzę, że Polki zagrają w drugiej rundzie właśnie w Łodzi i z niej przejdą do kolejnej fazy, jak to miało miejsce podczas pamiętnych mistrzostw świata mężczyzn w 2014 roku. Wiemy wszyscy, jak to się wówczas skończyło. Zapraszamy już teraz do zakupu biletów. Jestem fanką siatkówki, dla mnie to święto rodzinne, na które można bezpiecznie przyjść i z całymi rodzinami kibicować swoim zespołom. Liczę, że za 50 dni stawimy się wszyscy na tej wspaniałej imprezie, która pokaże swoje najlepsze oblicze właśnie w Łodzi. A ta jak wiadomo siatkówką kobiet stoi - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Bilety na mistrzowskie spotkania już są dostępne. Kupować je można za pośrednictwem portalu www.ebilet.pl pod linkiem: Mistrzostwa Świata Kobiet w piłce siatkowej 2022 Bilety Gdańsk/Sopot Łódź Gliwice sport drużynowy - eBilet.pl Ceny wejściówek zaczynają się od 20 złotych. Można składać też zamówienia grupowe. Dzieci do lat 3 mają darmowy wstęp.

- Kolejny raz możemy właśnie w sportowej, siatkarskiej Łodzi gościć dużą imprezę. Łódź to sprawdzony partner i dlatego jest największym organizatorem polskiej części mistrzostw. Bardzo dobrze na świetnych obiektach sportowych czują się zawodniczki. Siatkówka i Łódź to naczynia połączone. Ma dwa mocne zespoły, fantastycznych kibiców. Odpalamy dziś zegar i przypominamy, że za 50 dni rozpoczynamy łódzkie mecze - dodał wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk.

W naszym mieście w dniach 29 września – 1 października siatkarską rywalizację w Hali imienia Józefa „Ziuny” Żylińskiego toczyć będą reprezentacje grupy C, czyli Kanada, Kazachstan, Serbia, Niemcy, Bułgaria oraz Stany Zjednoczone. Obydwie łódzkie hale będą też arenami zmagań drugiej rundy, która odbędzie się od 4 do 8 października. Jeśli reprezentacja Polski, grająca rundę grupową w Gdańsku, awansuje do drugiej fazy rozgrywek, to swoje mecze rozegra w Atlas Arenie. Hala imienia Józefa „Ziuny” Żylińskiego również będzie halą, na której rozegrane zostaną spotkania tej części mistrzostw. Łódź będzie jedynym miastem-gospodarzem, w którym mecze rozgrywane będą na dwóch obiektach.

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet odbędą się w dniach 23 września – 15 października w Polsce i Holandii. Oprócz Łodzi, mecze w naszym kraju toczyć się będą w Gdańsku i Gliwicach, zaś w Holandii rozegrane zostaną w halach w Arnhem, Rotterdamie, Gelderland i Apeldoorn. Finał odbędzie się w tym ostatnim mieście.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej