Zajęcia - w formie stacjonarnej i online - prowadzone w tym roku pod hasłem “Poszukiwacze Kodu” miały na celu zainteresować uczestników nauką sposobów na komunikację z maszynami. Łódzka odsłona akcji była objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łodzi.
Tegoroczna edycja przyciągnęła niemal 22 tysiące młodych osób z całej Polski, z czego prawie połowę stanowiły dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Największą popularnością wśród najmłodszej grupy cieszyły się zajęcia bazujące na edukacyjnej wersji popularnej gry – Minecraft, a dokładniej chodzi o platformę Minecraft Education, która umożliwia zapoznanie się z podstawami programowania blokowego w środowisku dobrze znanym dzieciom. Drugim pod względem popularności warsztatem okazały się podstawy kodowania w Scratchu. Tu zarówno dzieci wczesnoszkolne, jak i te starsze - w wieku do 12 lat, mogły nauczyć się podstaw programowania w interpretowanym wizualnym języku programowania, który rozwija wyobraźnię i sposób myślenia. Wśród najstarszych uczniów największym zainteresowaniem cieszył się Python. Warsztaty były wprowadzeniem do podstaw kodowania w jednym z języków używanych przez profesjonalnych programistów. Uczniowie korzystali ze środowiska Visual Studio, a w trakcie kursu mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi terminami programistycznymi.
Zajęcia prowadzili doświadczeni trenerzy ze szkoły Giganci Programowania. Warsztaty stacjonarne dostępne były w sieci ponad 120 placówek, dzięki czemu każda zainteresowana osoba mogła wybrać dogodny termin, miejsce, grupę wiekową oraz tematykę zajęć.
Kolejna edycja akcji Koduj z Gigantami już we wrześniu.
Giganci Programowania to największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży. Dwa razy w roku organizuje darmowe warsztaty Koduj z Gigantami, w których do tej pory udział wzięło ponad 100 tysięcy osób