Bilet dla gości łódzkich hoteli

Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, Tomasz Kacprzak proponuje wprowadzenie w Łodzi biletu turystycznego, który byłby do nabycia przez gości łódzkich hoteli.

Bilet, który miałby kosztować 10 zł uprawniałby do korzystania z komunikacji miejskiej w Łodzi przez trzy dni. Można by było go nabyć przez cały rok. Projekt uchwały trafi teraz do opiniowania. Ma szansę wejść w życie we wrześniu.

- Sam przywiozłem taki pomysł po wizycie w naszym mieście partnerskim, w Stuttgarcie - tłumaczy radny PO Tomasz Kacprzak. - W tamtejszych hotelach takie bilety są sprzedawane lub rozdawane  - to zależy oczywiście od hotelu - od dawna. Taki bilet przydałby się również w Łodzi. Mamy coraz więcej hoteli i coraz więcej gości. Chcemy też promować naszą komunikację. I zachęcać do skorzystania z autobusu lub tramwaju - zamiast auta.

Przewodniczący RM chce przekonać do tego biletu również Łódzką Organizację Turystyczną.

- Bilet może być sprzedawany w hotelach lub być prezentem dla gości od hotelu - dodaje Tomasz Kacprzak. - Taki bilet może też oznaczać większe wpływy do budżetu miasta. Ktoś, kto być może przyjechałby do miasta swoim autem z myślą o przemieszczaniu się nim - zostawi je na hotelowym parkingu, a skorzysta z naszej komunikacji publicznej.

Uchwała o zmianie taryfy biletowej trafi w tym tygodniu pod opinię związków zawodowych MPK. Związki mają na wydanie opinii miesiąc. Najpóźniej w sierpniu uchwała trafi pod obrady Rady Miejskiej. Najpóźniej we wrześniu bilet turystyczny może trafić do łódzkich hoteli.

- Przypomnijmy, że nasza turystyka to przede wszystkim ta biznesowa, całoroczna - przypomina radny Kacprzak. - Bilet zaś będzie do nabycia przez cały rok.

Polecane aktualności

Konkurs ofert - „Zorganizowanie Wigilii dla osób starszych, samotnych i wykluczonych społecznie”

Radosław Warda / BAM

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza otwarty konkurs ofert w formie wsparcia realizacji zadania… więcej

Pamięci Polaków pomordowanych przez OUN i UPA. 82. rocznica Rzezi Wołyńskiej

Tomasz Walczak / BAM

W Narodowym Dniu Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach… więcej

Lato pełne sportu – ogólnodostepne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Łodzi

Michał Grzanka/Wydział Sportu

Sportowe Wakacje - zajęcia organizowane w ramach konkursu "Lubię Sport" to inicjatywa miasta Łodzi… więcej

Był jednym z nielicznych, którym tak wielu zawdzięczało tak wiele. Pamięci łódzkiego lotnika-bohatera, walczącego w Bitwie o Anglię

Tomasz Walczak / BAM

10 lipca 1940 roku rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W 85. rocznicę największej… więcej

„Czwartki na wesoło”, czyli moc darmowych atrakcji dla dzieci i młodzieży i nie tylko

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Warsztaty plastyczne, muzyczne i sensoryczne, gry i zabawy podwórkowe, malowanie twarzy, figury z… więcej