Cudze krytykujecie, o własne nie dbacie. Dlaczego PiS nie dba o swoje budynki w Łodzi?

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa radnych Rady Miejskiej w Łodzi, na której mówili o złym stanie budynków należących do spółek państwowych.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Pan wojewoda Bocheński piszę bardzo często do miasta w sprawie łódzkich kamienic. Stwierdza, że są w złym stanie. Niestety wytyka nam pojedyncze przykłady, a nie widzi wielkiego problemu, który jest po stronie PiS. Stoimy pod budynkiem PZU. Od przodu elewacja jest ładnie zrobiona, ale z boku odpada tynk. Podobna sytuacja jest w przypadku Poczty Polskiej, która wykonała remont kamienicy na ul. Moniuszki. Prac nie można zaliczyć do udanych. Nowa elewacja odpada i stanowi zagrożenie dla mieszkańców. Mamy również pytanie do PGE. Co z budynkiem przy ul. Piotrkowskiej 58, który 8 lat temu został zburzony? Spółka obiecywała, że postawi nowy budynek, a jak wiemy nic się w tej kwestii nie dzieje. Przez ostatnie lata miasto wykonało remont i rewitalizacje ponad 350 kamienic. Mamy świadomość, że to kropla w morzu, dlatego w sejmie był procedowany projekt specustawy przyznającej Łodzi pieniądze na remont kamienic. Niestety głosami PiS ta ustawa została odrzucona. Apelujemy do posłów PiS z Łodzi, aby powalczyli o pieniądze dla łódzkich budynków.

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Gmachy instytucji państwowych od zawsze były budowane tak, żeby wzbudzić wrażenie stabilności, bezpieczeństwa i powagi. Stan budynków PZU budzi szerokie wątpliwości. PZU jest jedną z wielu spółek skarbu państwa, która ma swoją siedzibę w ścisłym centrum miasta. Większość z tych budynków wygląda po prostu źle. Jako radni spotykamy się bardzo często z uwagami ze strony PiS, że za mało wydajemy na remonty kamienic. Jest to zarzut irracjonalny, ponieważ wydajemy na renowacje najwięcej w skali kraju. Niestety tempo zostanie zahamowane, ponieważ PiS nie chce nam przekazać pieniędzy na renowacje. Co więcej, na zgłoszonych pięć kwartałów do rewitalizacji otrzymaliśmy pieniądze tylko na jeden. Dlatego zadajemy pytanie, dlaczego władza zaniedbuje łódzkie kamienice oraz należące do nich budynki państwowe?

Polecane aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu - „Mieszkania treningowo-aktywizujące dla młodych dorosłych uchodźców z Ukrainy (...)"

Radosław Warda / BAM

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert w formie powierzenia realizacji… więcej

Projekt "Pomocna Dłoń" - Rozwój usług społecznych dla mieszkańców Łodzi

Radosław Warda / BAM

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi zaprasza do projektu "POMOCNA DŁOŃ" więcej

Nabór zgłoszeń do nowego wydania Łódzkiej Tytki Seniora

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

Do 9 czerwca trwa nabór zgłoszeń do nowego wydania Łódzkiej Tytki Seniora - wydawnictwa tworzonego z… więcej

Grafika promująca konkurs pod nazwą Łódź Pełna Sztuki. Na białym tle logo Łódź Kreuje, napis Łódź Pełna Sztuki, Konkurs dla NGO oraz grafika: poziome, różnokolorowe pasy farby, która miejscami zlewa się dużymi kroplami.
Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Drapacze chmur na miarę naszych możliwości. 50. lat temu rozpoczęła się budowa łódzkiego „Manhattanu”

Tomasz Walczak / BAM

15 maja 1975 roku wbito w Łodzi pierwszą łopatę na budowie Śródmiejskiej Dzielnicy Mieszkaniowej,… więcej