Dzieci i młodzież będą mogły zaszczepić się w szkołach

Łódź szczepi. Dzieci i młodzież, których rodzice wyrażą na to zgodę, będą mogły się zaszczepić w szkołach. Miasto koordynuje akcję szczepień w ponad 300 łódzkich podstawówkach i szkołach ponadpodstawowych.

Od początku sierpnia dyrektorzy łódzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozmawiają z miejskimi centrami medycznymi o organizacji szczepień dla uczniów w samych placówkach lub np. w pobliskich przychodniach zdrowia.
3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- Od początku sierpnia dyrektorzy łódzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozmawiają z miejskimi centrami medycznymi o organizacji szczepień dla uczniów w samych placówkach lub np. w pobliskich przychodniach zdrowia. Według danych, które posiadamy w Łodzi zaszczepione zostało ok. 42 procent osób w wieku od 12 do 19 roku życia, czyli około 18 tysięcy uczniów. 24 tysiące 12-19 latków z Łodzi nie przyjęło zaś szczepionki przeciwko koronawirusowi. I to do tych młodych ludzi – a przede wszystkim ich rodziców - kierujemy naszą akcję - mówi Piotr Bors, dyrektor departamentu pracy, edukacji i kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Przeciwko koronawirusowi szczepione mogą być dzieci i młodzież od 12 roku życia. Osobom od 12 do 18 roku życia może być podana szczepionka Pfizera, a od niedawna również Moderny. Obydwa preparaty podaje się w dwóch dawkach: drugą dawkę Pfizera sugeruje się podać po 21 dniach, zaś Moderny - po 28 dniach. Uczniowie, którzy skończyli 18 rok życia, a decydują się na szczepienie - mogą przyjąć każdą z dostępnych szczepionek.

- W przypadku młodzieży do 18 roku życia zgodę na szczepienie może wyrazić tylko rodzic, dlatego też łódzkie szkoły, które wyraziły chęć współpracy przy organizacji szczepień - a jest ich na dziś około 80 - już 1 września, na pierwszych spotkaniach z rodzicami przekażą informację, że w tej szkole jest możliwość organizacji szczepień. Akcję szczepień nasze przychodnie będą mogły zorganizować w samej placówce, ale też np. w poradni, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie szkoły – dodaje Szymon Kostrzewski, dyrektor wydziału zdrowia i spraw społecznych UMŁ.

I takim przykładem może być XXIII Liceum Ogólnokształcące, którego budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie poradni należącej do Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" przy al. Piłsudskiego 157.

Polecane aktualności

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Ogrody społeczne - edycja 2024

MM / KS

Start IV, warzywno-owocowej edycji programu Ogrody Społeczne. Nabór wniosków trwa od 26 lutego do 18… więcej

Zbieramy deszczówkę i Zazieleniamy - nabór do edycji 2024

MM / KS

Miejskie dotacje na rzecz rozwiązań małej retencji i zazieleniania najbliższego otoczenia cieszą się… więcej